Wygraj przed premierą egzemplarze książki „Opowiadania prawie wszystkie” Edgara Allana Poego [ZAKOŃCZONY]

7 kwietnia 2021

Wspólnie z Wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Opowiadania prawie wszystkie” autorstwa Edgara Allana Poego.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze zapowiedzianego na 14 kwietnia zbioru złożonego z trzydziestu dziewięciu opowiadań Edgara Allana Poego, który z pewnością ozdobi półkę każdego miłośnika grozy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się pierwszy w historii literatury detektyw, którego stworzył Edgar Allan Poe? Podaj też tytuł utworu, w którym zadebiutowała ta postać. (2) „Opowiadania prawie wszystkie” ukazały się w przekładzie uhonorowanego Nagrodą „Literatury na Świecie” Sławomira Studniarza. Czy znasz jakiś innych cenionych literatów, którzy tłumaczyli na polski dzieła Edgara Allana Poego? Wymień przynajmniej trzy nazwiska.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Pierwszy w historii literatury detektyw, stworzony przez Edgara Allana Poego, to C. Auguste Dupin. Postać ta debiutowała w noweli „Zabójstwo przy Rue Morgue”. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie nazwiska, jak Zenon Przesmycki, Antoni Lange, Bolesław Leśmian, Tadeusz Miciński, Stanisław Wyrzykowski, Maciej Płaza, Stanisław Barańczak czy Jerzy Żuławski.

Egzemplarze książki „Opowiadania prawie wszystkie” Edgara Allana Poego otrzymują:

Magdalena Eljaszuk,
Joanna Kierska,
Jacek Chęciński.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Edgar Allan Poe – Opowiadania prawie wszystkie”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 13 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Edgar Allan Poe to prekursor horroru i opowiadań detektywistycznych. Żył krótko i burzliwie, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego osiągnięcia twórcze zmieniły historię literatury. Jego utwory cieszą się niesłabnącą popularnością. Sam Poe silnie oddziałuje na współczesną kulturę, o czym świadczą liczne powieści, filmy, seriale i kreskówki. Jego twórczość inspirowała i nadal inspiruje grafików, malarzy i muzyków. H.P. Lovecraft mówił o nim: „Bóg fikcji literackiej”.

Teraz Poe powraca w mistrzowskim przekładzie. Sławomir Studniarz – uhonorowany Nagrodą „Literatury na Świecie” – znakomicie oddaje walory językowe i literackie oryginału.

Gratka dla miłośników grozy, budzący dreszcz powrót do źródeł – trzydzieści dziewięć opowiadań, będących prawdziwą mieszanką wybuchową, która nieustannie zniewala kolejne pokolenia czytelników.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe