Wygraj pakiety książek pisarzy występujących w serialu dokumentalnym „Spisane krwią” [ZAKOŃCZONY]

22 listopada 2018


W związku z premierą drugiego sezonu serialu dokumentalnego stacji CBS Reality pt. „Spisane krwią” przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać powieści pisarzy występujących w programie.

Do rozdania mamy trzy pakiety po pięć książek kryminalnych autorstwa Karin Slaughter (?Układanka?, ?Dobra córka?), Petera Robinsona (?Przyjaciółka diabła?, ?Niebezpieczny chłopak?) i Clare Mackintosh (?Widzę Cię?). Nagrody ufundował kanał CBS Reality oraz wydawnictwa: HarperCollins, Sonia Draga, Prószyński i S-ka. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco:

(1) Ilu pisarzy wystąpiło w pierwszym i drugim sezonie serialu dokumentalnego „Spisane krwią”? Podaj ich imiona i nazwiska.
(2) Która zagadkowa zbrodnia z Polski powinna twoim zdaniem zainteresować zachodnich autorów kryminałów i znaleźć się w serialu „Spisane krwią”? Uzasadnij krótko – maksymalnie trzema zdaniami.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: SIEDEMNASTU (jeśli nie liczymy Simona Toyne’a, który jest gospodarzem programu) lub OSIEMNASTU (jeśli liczymy Simona Toyne’a). Niektórzy myśleli, że haczyk tkwił w gospodarzu programu. Chodziło jednak o małżeństwo pisarzy, którzy kryją się pod inicjałami R.C. Bridgestock (czyli Roba i Carol). W drugim pytaniu przybliżyliście nam wiele ciekawych historii przerażających zbrodni, które miały miejsce w Polsce, za co dziękujemy.

Uznaliśmy, że pakiety książek autorów występujących w serialu „Spisane krwią” otrzymają:

Bożena Bieras,
Erwin Borkowski,
Paulina Bies.

Nagrody zostaną wysłane pocztą w ciągu ok. tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Spisane krwią ? we wtorki na CBS Reality”.

Zakończenie konkursu w czwartek, 29 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowych (pyt. 1) i najciekawszych (pyt. 2) zdaniem redakcji odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

„Spisane krwią” to oryginalna seria kryminalna będąca produkcją własną kanału CBS Reality. Autor bestsellerów, Simon Toyne, przedstawia w niej czołowych brytyjskich i amerykańskich pisarzy kryminalnych opowiadających o prawdziwych przestępstwach, które znalazły odbicie w twórczości autorów, a niektóre stały się impulsem do napisania przez nich powieści.

Seria łączy fakty i fikcję ? pisarze dyskutują o tym, w jaki sposób prawdziwe zbrodnie zainspirowały ich do stworzenia fikcyjnych utworów. W każdym odcinku Toyne i jego goście odtwarzają krok po kroku przebieg i losy dochodzenia prowadzonego w omawianych sprawach, mającego na celu odnalezienie winowajców i postawienie ich przed obliczem sprawiedliwości. Programu emitowany jest w każdy wtorek o 21:00 na kanale CBS Reality.

W skład pakietów książek, które można wygrać w konkursie, wchodzą:

Karin Slaughter „Układanka” ? Andrea jest przekonana, że wie wszystko o swojej matce. Jakie tajemnice może skrywać Laura, elegancka i poukładana terapeutka mowy, filar lokalnej społeczności? Tego dnia wybrały się wspólnie do restauracji, by świętować urodziny Andrei. Kiedy w lokalu ktoś zaczął strzelać, większość gości wpadła w panikę, jednak nie Laura. Nie tylko zachowała zimną krew, ale sprawnie obezwładniła i bez wahania zabiła napastnika. Później robi się jeszcze dziwniej. Laura odmawia składania zeznań, a córce każe natychmiast zniknąć. Zszokowana Andrea zaczyna się zastanawiać, kim tak naprawdę jest jej matka. Czy to ta sama kobieta, która czytała jej bajki na dobranoc? Andrea posłusznie wykonuje instrukcje matki, przy okazji odkrywając coraz więcej sekretów z jej przeszłości. Chce poznać prawdę, ale nie ma pojęcia, jak trudne i ryzykowne okaże się podążanie śladami młodej Laury. Przecież ci, którzy tak wiele ukrywają, rzadko mają czyste sumienie.

Karin Slaughter „Dobra Córka” ? Dwadzieścia osiem lat temu matka Charlotte i Samanthy została zamordowana na ich oczach. Żadna z dziewczynek nigdy nie zdradziła, co jeszcze wydarzyło się podczas brutalnego napadu na ich dom. Tragiczne wydarzenie zniszczyło więzi rodzinne, każda z sióstr poszła swoją drogą. Samantha robi karierę w Nowym Jorku, Charlotte prowadzi kancelarię w rodzinnym miasteczku. Życie płynie dalej, ale nagle wszystko zaczyna iść źle. Charlotte jest świadkiem dwóch brutalnych morderstw, które wstrząsają lokalną społecznością. Angażuje się w sprawę, nie podejrzewając, że przy okazji odkryje całą prawdę o rodzinnej tragedii sprzed lat. Siostry muszą połączyć siły, by raz na zawsze zamknąć tamten rozdział życia.

Clare Mackintosh „Widzę Cię” ? Gdy Zoe Walker zauważa swoje zdjęcie w sekcji ogłoszeń londyńskiej gazety, postanawia się dowiedzieć, jak się tam znalazło. Rodzina jest przekonana, że osoba z ogłoszenia tylko Zoe przypomina. Nazajutrz w gazecie pojawia się zdjęcie innej kobiety, a dzień później ? kolejnej. I każda z nich pada ofiarą przestępstwa. „Widzę Cię” to psychologiczny thriller jednej z najgłośniejszych i najbardziej cenionych angielskich debiutantek roku 2015. Powieść, która nie pozwoli zasnąć. Tym bardziej przekonująca, że Mackintosh służyła w policji kryminalnej. Konieczności przeczytania jeszcze jednej strony nabiera tu zupełnie nowego wymiaru.

Peter Robinson „Przyjaciółka diabła” ? Dwa morderstwa w dwóch różnych miastach. Inspektor Anna Cabot i detektyw Alan Banks na tropie pary sadystycznych morderców. Peter Robinson od ponad dwudziestu lat kontynuuje swą kryminalną serię, powiększając z roku na rok grono wiernych fanów. Pośród opuszczonych nadmorskich klifów znaleziono ciało sparaliżowanej kobiety z podciętym gardłem, a kilka kilometrów od tego miejsca, w Eastvale, w mrocznym labiryncie średniowiecznych uliczek, zwłoki zamordowanej i zgwałconej dziewiętnastolatki. Inspektor Anna Cabbot próbująca odkryć, kto zabił chorą kobietę oraz pracujący nad tajemnicą morderstwa w Eastvale detektyw Banks będą musieli połączyć siły, by rozwiązać zagadkę. Kiedy odkryją wreszcie prawdziwą tożsamość kobiety z klifu, okaże się, że do gry powróciła dwójka sadystycznych morderców, z którymi detektywi zetknęli się już w przeszłości.

Peter Robinson „Niebezpieczny chłopak” ? Złożona wizja pracy policji w prowincjonalnym miasteczku, fascynujące szczegóły śledztwa i skomplikowane relacje pomiędzy bohaterami powieści ? doskonała propozycja dla fanów dobrych kryminałów. Kiedy Juliet Doyle znajduje w sypialni swojej córki Erin naładowaną broń, postanawia zwrócić się o pomoc do dawnego kolegi, starszego inspektora Alana Banksa. Okazuje się jednak, że stary przyjaciel jest właśnie na zasłużonym urlopie. W jego zastępstwie do domu kobiety wkracza funkcjonariusz Annie Cabbot ze swoimi ludźmi. Ale akcja, która miała być tylko rutynowym zabezpieczeniem broni, szybko wymyka się spod kontroli? Lawina kłopotów spada nie tylko na Annie Cabbot, lecz również na stróżów prawa rejonu Eastvale oraz na samego Banksa, gdyż wkrótce się okazuje, że najlepszą przyjaciółką Erin jest nie kto inny jak jego córka. Którą w dodatku widziano po raz ostatni, jak gnała, by ostrzec właściciela broni, bardzo tajemniczego, przystojnego, i bardzo niebezpiecznego chłopaka?

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe