Wygraj pakiety książek Leopolda Tyrmanda: „Zły” + „U brzegów jazzu” [ZAKOŃCZONY]

22 października 2021

Wspólnie z Wydawnictwem MG zorganizowaliśmy konkurs, w którym można wygrać pakiety nowych wydań dwóch książek Leopolda Tyrmanda: „Złego” i „U brzegów jazzu”.

Do rozdania mamy trzy pakiety, w których znalazły się najsłynniejsza powieść pisarza oraz książkowy esej poświęcony uwielbianej przez niego muzyce jazzowej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Gdzie w Warszawie mieści się mural przedstawiający tytułowego bohatera powieści „Zły”? (2) Rokrocznie polski Sejm ustanawia patronów danego roku. Który rok był rokiem Leopolda Tyrmanda?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Mural przedstawiający tytułowego bohatera powieści „Zły” znajduje się na placu Trzech Krzyży 4/6 w Warszawie, na ścianie budynku Instytutu Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego, (2) 2020 rok był Rokiem Leopolda Tyrmanda.

Pakiety książek „Zły” + „U brzegów jazzu” otrzymują:

Agnieszka Borowiecka,
Piotr Auguścik,
Adrian Rajewski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Leopold Tyrmand – Zły i U brzegów jazzu”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 31 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis wydawcy: „Zły” to książka – legenda. Najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentny opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu. Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym, że wszyscy atakowani – to bandziory. Ludowa milicja staje na głowie, by dostać jedynego sprawiedliwego, szeryfa bez twarzy, który sprawia, że ludzie zaczynają się czuć bezpieczni. Podziemny światek Warszawy rusza na wojnę. Bohater ma tylko jeden znak rozpoznawczy, niezwykłe, świetliste spojrzenie. A dodatkowo w tle historia miłosna, której osią jest Marta Majewska, niechcący wciągnięta w przestępcze życie Warszawy.

„U brzegów jazz” nie ma charakteru ani formy podręcznika, leksykonu lub jakiegokolwiek vademecum w sprawach jazzu. Ma charakter eseju wypełnionego rozważaniami, zawierającego nieco informacji i dużo zupełnie osobistych impresji. Jest pochyleniem się nad problemem. Zagadnienie rozlewa się szeroko, obejmuje obszar ogromny, omywa różne dziedziny współczesnej kultury, wiąże się nierozerwalnie z codziennością – tak jak obyczaj i sztuka przenikają się we współczesności ze zjawiskiem trudnym i socjologicznie mało zbadanym, a zwanym na co dzień życiem rozrywkowym. Czy książka ta odpowie generalnie na pytanie: co to jest jazz? Chyba nie, chociaż jej ambicją jest zawarcie i przekazanie czytelnikowi pewnego kompendium. Powstaje jednak zagadnienie, czy w ogóle można na takie pytanie odpowiedzieć.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe