Wygraj pakiety dwóch książek Joego Hilla w nowym wydaniu [ZAKOŃCZONY]

2 listopada 2021

Wspólnie z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać pakiety dwóch książek Joego Hilla w nowym wydaniu. Chodzi o „Upiory XX wieku” i „Pudełko w kształcie serca”.

Do rozdania mamy trzy pakiety, w skład których wchodzą debiutancki zbiór opowiadań pisarza zatytułowany „Upiory XX wieku” oraz powieść o duchach „Pudełko w kształcie serca”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku i gdzie ukazało się drukiem pierwsze opowiadanie Joego Hilla? Podaj też, jaki miało tytuł. (2) Które opowiadanie ze zbioru „Upiory XX wieku” doczekało się pełnometrażowej ekranizacji?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Pierwsze opowiadanie Joego Hilla nosi tytuł „The Lady Rests” i ukazało się drukiem w 1997 roku w „Palace Corbie 7” (niektórzy podawali rok 1996, ponieważ w „Palace Corbie 7” wydrukowano właśnie taką datę, choć rzeczywista publikacja miała miejsce w następnym roku – z powodu tego zamieszania odpowiedzi „w 1996 roku” również uwzględnialiśmy). Prawidłowa odpowiedź na pytanie (2) to: Pełnometrażowej ekranizacji doczekało się opowiadanie pt. „Czarny telefon”.

Pakiety dwóch książek Joego Hilla w nowym wydaniu: „Upiory XX wieku” i „Pudełko w kształcie serca” otrzymują:

Zenon Cyganek,
Karolina Kowalczyk,
Joanna Galar.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Joe Hill – nowe edycje książek w Wydawnictwie Albatros”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 13 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

„Upiory XX wieku”: Książka, która przyniosła Joemu Hillowi sławę. Czternaście opowiadań, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości. Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej… Jak ta o dziewczynie, młodej, pięknej i… martwej, czekającej bez końca w budynku kina pewnego popołudnia 1945 roku… Albo ta o chłopaku, który kiedyś był człowiekiem, ale obudził się jako gigantyczna szarańcza i teraz nie spocznie, dopóki wszyscy w miasteczku nie zaczną trząść się ze strachu, kiedy usłyszą jego śpiew. Lub ta o mężczyźnie zamkniętym w zalanej krwią piwnicy z zabitymi dziećmi i starym telefonem, który wciąż opętańczo dzwoni, choć dawno został odłączony… Upiory XX wieku z pewnością nie umarły. Nie stały się nawet przeszłością.

„Pudełko w kształcie serca”: Debiutancka powieść Joego Hilla uhonorowana nagrodami Bram Stocker Award i Locus Award. Książka kucharska dla kanibali, pętla, na której zawisł samobójca, film z zapisem morderstwa… Jude Coyne, starzejąca się gwiazda rocka, ma naprawdę imponującą kolekcję makabrycznych przedmiotów. Ale żadna z nich nie jest tak kusząca jak posiadanie prawdziwego ducha. Nic dziwnego, że Jude nie może się oprzeć ogłoszeniu w internecie: „Sprzedam ducha mojego ojczyma temu, kto da najwięcej”. Za tysiąc dolarów staje się właścicielem garnituru nieboszczyka, złożonego starannie w czarnym pudle. Jude radził sobie w życiu z różnymi demonami: z agresywnym ojcem, kochankami, kolegami z zespołu… Ale kiedy otwiera pudełko w kształcie serca, w którym przywieziono garnitur, uwalnia coś o wiele bardziej namacalnego niż widma z jego przeszłości. I o wiele groźniejszego…

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe