Wygraj pakiet powieści „Shibumi” i „Satori” od wydawnictwa Albatros [ZAKOŃCZONY]

10 czerwca 2014

shibumi-satori-konkurs
Z okazji wznowienia przez oficynę Albatros bestsellerowej powieści Trevaniana pt. „Shibumi” oraz premierowego wydania prequela książki pt. „Satori” napisanego przez Dona Winslowa przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać pakiet obu książek.

Pakiet obydwu powieści o losach płatnego zabójcy Nicholaia Hela rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe brzmi: Autor „Shibumi” przez wiele lat skrzętnie ukrywał przed światem swoją tożsamość, posługując się m.in. pseudonimem Trevanian. Którego znanego pisarza posądzano w latach 70. o to, że to właśnie on tworzy pod tym pseudonimem? Podaj imię i nazwisko.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Shibumi Satori”.
Zakończenie konkursu w piątek, 13 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Robert Ludlum.

Pakiet powieści „Shibumi” i „Satori” otrzymuje:

Wojciech Sitko.

Nagrodę wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

shibumiTrevanian „Shibumi”

Opis: Nicholai Hel, syn rosyjskiej arystokratki i tajemniczego Niemca, urodzony w Szanghaju podczas pierwszej wojny światowej, został wychowany przez japońskiego mistrza gry w go. Dzięki temu stał się biegłym zarówno w sztuce kochania, jak i w sztukach walki mistykiem, filozofem, poliglotą, koneserem kultury, wreszcie najbardziej niebezpiecznym ? i najlepiej płatnym ? zabójcą na świecie: człowiekiem, który osiągnął shibumi, a więc kimś, kto we wszystkim prezentuje doskonałość, bez najmniejszego wysiłku ze swojej strony. Hel, mieszkający ze swoją kochanką w ustronnej górskiej twierdzy, próbuje uciec przed dawnym życiem. Gdy jednak w jego progach staje piękna nieznajoma i prosi go o pomoc, Hel musi stawić czoło swojemu najgroźniejszemu wrogowi ? organizacji nazywanej Firmą Matką, sprawującej kontrolę nawet nad amerykańskim wojskiem, CIA i Agencją Bezpieczeństwa Narodowego. Siły wydają się nierówne. Firma Matka dysponuje nieograniczonymi możliwościami technicznymi i finansowymi, ma na swoich usługach setki świetnie wyszkolonych agentów, podczas gdy Hel jest sam, wyposażony jedynie w swoje niezwykłe umiejętności, między innymi hoda korosu ? sztukę zadawania śmierci wszystkim, co akurat ma się pod ręką. Do walki staje z jednej strony przeżarta korupcją wszechpotężna machina władzy, a z drugiej? shibumi.

satoriDon Winslow „Satori”

Opis: „Satori” to prequel bestsellera „Shibumi” autorstwa Trevaniana. Bohaterem obu powieści jest Nicholai Hel, urodzony w Szanghaju syn rosyjskiej arystokratki i Niemca. Wychowywany przez generała japońskiej armii, zostaje mistrzem sztuk walki, filozofem, poliglotą i ma wszelkie warunki, by stać się najgroźniejszym zabójcą na świecie. I stanie się nim, ale dopiero w „Shibumi”; w „Satori” stawia pierwsze kroki w zdradzieckim świecie służb specjalnych. Podczas wojny koreańskiej Nicholai Hel trafia do więzienia, oskarżony o zabójstwo swojego mentora, generała Kishikawy. Spędziwszy trzy lata w rękach Amerykanów, otrzymuje od nich propozycję ? wolność w zamian za współpracę. Musi tylko ? drobnostka! ? zabić sowieckiego komisarza w Chinach, Jurija Woroszenina. Mimo że misja jest w zasadzie samobójcza, powodowany pragnieniem odzyskania wolności, a także żądzą zemsty, Hel zgadza się i wykonuje zadanie. Amerykanie jednak nie zamierzają dotrzymać warunków umowy. Zdradzony Hel cudem uchodzi z życiem. Dla swoich wybawców, chińskiego pułkownika oraz buddyjskiego mnicha, podejmuje się nowej misji, tym razem w Wietnamie. Dzięki tym doświadczeniom osiąga satori ? oświecenie, nagłe przebudzenie pozwalające zobaczyć rzeczy takimi, jakie są naprawdę. Uroku tej znakomitej powieści szpiegowskiej dodaje wyrafinowany język oraz realia Pekinu i Sajgonu lat pięćdziesiątych XX wieku.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe