Wygraj „Opowiadania wszystkie” Kurta Vonneguta [ZAKOŃCZONY]

1 listopada 2018


Z okazji polskiej premiery blisko 1000-stronicowego zbioru „Opowiadań wszystkich” Kurta Vonneguta wspólnie z wydawnictwem Albatros postanowiliśmy zorganizować dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze pierwszego kompletnego zbioru krótkich form literackich jednego z najgenialniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się nadzwyczaj płodny, ale niespełniony pisarz science fiction, który jest bohaterem kilku powieści Kurta Vonneguta? (2) Jaki tytuł nosił pierwszy zbiór opowiadań Kurta Vonneguta i w którym roku oryginalnie został wydany?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Kilgore Trout, (2) „Canary in a Cat House” z 1961 roku.

Egzemplarze książki „Opowiadania wszystkie” Kurta Vonneguta otrzymują:

Dariusz Grzędziński,
Paulina Mieszczak,
Magdalena Czajkowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Kurt Vonnegut ? Opowiadania wszystkie”.
Zakończenie konkursu w środę, 14 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Ponad połowa utworów Vonneguta to krótkie formy, które jednak nigdy dotąd nie zostały zebrane. W tomie „Opowiadania wszystkie” pogrupowano tematycznie dziewięćdziesiąt osiem opowiadań napisanych między 1941 a 2007 rokiem. Znalazły się wśród nich zarówno teksty wcześniej publikowane w rozmaitych antologiach, jak i te, które do tej pory wyszły jedynie w czasopismach lub w internecie. Pięć opowiadań mistrza ukaże się drukiem po raz pierwszy.

Ich wyboru dokonali wieloletni przyjaciele autora i wykładowcy akademiccy, Dan Wakefield i Jerome Klinkowitz, a zebrane historie prezentują pełną gamę atrybutów Vonneguta: dowcip, humor, inteligencję, głęboki humanitaryzm i artyzm. Ten zbiór to niezwykła uczta dla znawców literatury, wiernych fanów i nowych czytelników tego autora.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe