Wygraj „Niebieskie ptaki PRL-u” Wojciecha Kałużyńskiego! [ZAKOŃCZONY]

21 maja 2014

niebieskie-ptaki-konkurs
Z okazji premiery „Niebieskich ptaków PRL-u” Wojciecha Kałużyńskiego wraz z wydawcą książki, Domem Wydawniczym PWN, przygotowaliśmy dla Was konkurs.

Trzy egzemplarze książki opisującej najbarwniejsze postacie PRL-u rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Co oznacza określenie „niebieskie ptaki”, jakie władze PRL używały często wobec niektórych obywateli naszego kraju, również tych przedstawicieli artystycznej bohemy, którzy pojawiają się na kartach książki Wojciecha Kałużyńskiego?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Niebieskie ptaki PRL-u”.
Zakończenie konkursu w środę, 4 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: niebieski ptak to według pojęcia słownikowego lekkoduch, darmozjad, żyjący z pracy innych, zwykle na marginesie społeczeństwa. Oczywiście wystarczyło oddać sens tej wypowiedzi.

Egzemplarze książki „Niebieskie ptaki PRL-u” Wojciecha Kałużyńskiego otrzymują:

Olga Marchewka
Adam Gadomski
Norbert Włodek.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

niebieskie-ptaki-prlWojciech Kałużyński „Niebieskie ptaki PRL-u”

Opis: Ponury pejzaż peerelowskiej rzeczywistości zmieniał się w niekończący karnawał dzięki kolorowym postaciom, które na przekór zgrzebności tworzyły własne światy. Z czasem postacie te stawały się legendą, obrastały mitami, nierozerwalnie złączonymi z ich historią. Wojciech Kałużyński przywołuje tych najbarwniejszych. Opowiada o nich w anegdocie, weryfikuje mity z faktami, pokazuje miejsca, w których bywali, światy z pogranicza codzienności i karnawału. Zaczynając od początku lat 50. aż po lata 80. Na czele orszaku tańczą ci najbardziej znani: Marek Hłasko, Leopold Tyrmand, Zdzisław Maklakiewicz, Janusz Szpotański, Jan Himmilsbach, Agnieszka Osiecka, Janusz Głowacki, Marek Piwowski, Marek Nowakowski, Janusz Atlas, Piotr Skrzynecki i inni. Nie brak tu i również postaci zapomnianych albo wręcz nieznanych: legendarnych kelnerów i kawiarnianych filozofów, jak Jerzy Karaszkiewicz, Tomasz Lengren, a także tych, którzy próbowali znaleźć szczęście w kontrkulturze, jak Michał Tarkowski czy Jacek Kleyff.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe