Wygraj książki na Dzień Matki! [ZAKOŃCZONY]

22 maja 2013

dzien-mamy1-konkurs
_

Konkurs rozstrzygnięty. Tradycyjnie o wyborze trzech zwycięzców zdecydowały wewnątrzredakcyjne wybory. Przy głosowaniu nie kierowaliśmy się wartością wymienianych książek, a jakością uzasadnienia. Najwięcej głosów ? a co za tym idzie i nagrody ? zdobyli:

Magdalena Świtała za odpowiedź: „Mamie sprawiłaby radość książka autorstwa Aleksandra Kaczorowskiego 'Ballada o kapciach’. Znajdują się w niej historie podobne do tych, które niegdyś opowiadała mi przed snem: o dziadku który wojenną młodość spędził w Norwegii, babci ukrywającej żydówkę w warszawskim mieszkaniu, czy długogrzywym kasztanie o wdzięcznym imieniu Kuba. Moja mama lubi takie prywatne, intymne opowieści o ludziach i miejscach, które z trudem można odszukać na mapach. Być może dlatego, że jej również w dzieciństwie dziadek i babcia opowiedzieli mnóstwo niezwykłych, barwnych historii ze swego życia. Ta książka jest okazją, by je sobie przypomnieć, ale też zanurzyć się w świat, który istnieje tylko we wspomnieniach. 'Tę książkę powinna była napisać moja mama’ ? twierdzi autor. Moja mama również powinna spisać nasze rodzinne opowieści. Całkiem możliwe, że po lekturze 'Ballady o kapciach’ nabierze ku temu chęci.”

Sylwia Dudzicz za odpowiedź: „Chciałbym podarować Mamie książkę 'Katarzyna Wielka. Gra o władzę’ Ewy Stachniak. Od kiedy pamiętam uwielbiałam z Nią oglądać filmy kostiumowe o silnych kobietach walczących z losem o swoją sprawę. Zaczęło się od klasyki czyli 'Przeminęło z wiatrem’, a potem poszło już z górki. Siadałyśmy razem w fotelach z kubkami herbaty, czymś pysznym do chrupania i chłonęłyśmy film. Było naprawdę super. Mama zaraziła mnie filmami, a ja po tylu latach chciałabym ją zarazić książkami o takiej tematyce. Nadszedł czas na historie zawarte na kartach książek. 'Katarzyna Wielka’ wydaje mi się idealna do tego celu. Bo jak wprowadzać Mamę na carskie salony w dniu Jej święta to od razu od jedynej słusznej strony czyli damskich ploteczek i intryg:) Poza tym moja kochana Rodzicielka bardzo lubi 'Wojnę i pokój’ i 'Annę Kareninę’ tak więc 'Katarzyna Wielka’ pasuje jak ulał. To będzie dodatkowa zachęta, żeby wciągnąć Mamę w wesoły świat moli książkowych i spędzać z nią jeszcze więcej czasu:)”

Barbara Wojda za odpowiedź: „Odmiennie i niekonwencjonalnie mój wybór pada na doskonałość i niebanalność Deana Koontza, którego osobiście wielbię. Chciałabym zaskoczyć matulę i przekonać ją do klimatów grozy. Autor epickiego, wręcz stwierdzenia: 'Miłość staje się głębsza i silniejsza, kiedy dwie osoby wiedzą, co należy powiedzieć, i wiedzą, czego nigdy nie trzeba wyrażać słowami’… zapewne zaintrygowałby moją mamę swoim dziełem, zatytułowanym: 'Fałszywa pamięć’. Najpopularniejszy amerykański autor dreszczowców podarowałby mojej rodzicielce solidną porcję epinefryny, subtelnie manipulującej zwojami mózgowymi, uczuciami i emocjami, niczym zwinny kuglarz pociągający za sznurki marionetek. Niewiedza o tym, czego można się spodziewać, mrożąca krew w żyłach opowieść o autofobii – strachu przed samym sobą to prawdziwa, szalona przejażdżka rollecoasterem i wulkan piekielnych doznań. Myślę, że byłoby to prawdziwie pożywne czytadło, które na długo utkwiłoby w umyśle mojej mamy. Czuję, że byłaby w pełni usatysfakcjonowana i kto wie? Może stałaby się taką wielbicielką Deana Koontza jak ja. Cudownie byłoby razem siedzieć na kanapie popijając przesłodki likier i z wypiekami na twarzy relacjonować zdarzenia wyeksponowane przez Deana. Właśnie dlatego wybrałam słodki smak ryzyka, stanowiący wyrafinowaną torturę dla umysłu. Oczywiście w dobrym, pozytywnym znaczeniu ;)”

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o kontakt z nami pod adresem meilowym redakcji booklips@gmail.com celem uzgodnienia szczegółów odbioru nagród.
_

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki przygotowaliśmy wraz z księgarnią internetową Zinamon.pl okolicznościowy konkurs dla facebookowiczów.

Do wygrania są w nim trzy dowolne książki lub ebookipromocyjnej oferty księgarni przygotowanej na Dzień Mamy.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: „Jaką książkę chciałbyś/chciałabyś podarować swej rodzicielce i dlaczego?”

Swoje odpowiedzi należy zamieścić w komentarzach pod spodem. Uwaga! Każdy może przesłać tylko jedną propozycję.

Spośród nadesłanych odpowiedzi wyłonimy trzy najciekawsze, których autorzy zostaną nagrodzeni – wedle wyboru – książkami lub ebookami z promocyjnej oferty księgarni (oferta wyszczególnia, które pozycje są dostępne w formie ebooków, a które w tradycyjnej papierowej formie). Po konkursie każdy ze zwycięzców otrzyma od nas instrukcję, w jaki sposób może odebrać nagrodę.

Zakończenie konkursu w Dniu Matki, czyli w niedzielę 26 maja o 23:59.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Uczestnicy konkursu zezwalają portalowi Booklips.pl na nieodpłatne umieszczenie nagrodzonych odpowiedzi we wpisie z konkursem.

Zinamon.pl to powstała przed niespełna rokiem księgarnia internetowa, skupiająca ponad 120 niezależnych księgarń hostingowych współpracujących z OSDW Azymut. Oznacza to, że zamówione przez Internet książki można odebrać w ponad 120 punktach na terenie kraju. Zrzeszając niezależne, małe księgarnie Zinamon.pl podnosi ich konkurencyjność, stanowiąc przeciwwagę dla dużych sieci księgarskich. Oprócz tradycyjnych książek papierowych Zinamon.pl posiada w swojej ofercie również publikacje elektroniczne, w tym zarówno e-booki, jak i audiobooki. W chwili obecnej jest to łącznie ponad 90 tys. pozycji. Z promocyjną ofertą księgarni przygotowaną specjalnie na Dzień Matki możecie zapoznać się, klikając tutaj.

zinamon_logo1

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe