Wygraj „Kocią kołyskę” Kurta Vonneguta! [ZAKOŃCZONY]

9 września 2012


Z okazji dwóch tysięcy lubiących nasz profil na Facebooku ogłaszamy konkurs tylko dla facebookowiczów!

Do wygrania trzy egzemplarze wznawianej we wrześniu przez wydawnictwo Albatros kultowej powieści Kurta Vonneguta pt. „Kocia kołyska”.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Wyznawcami jakiej religii są mieszkańcy wyspy San Lorenzo, na którą przybywa narrator „Kociej kołyski”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres meilowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem ?Konkurs?.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 24 września, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: bokononizm.

Egzemplarze „Kociej kołyski” trafią do: Małgorzaty Olszewskiej z Warszawy, Radosława Śledziowskiego ze Skarżysko- Kamiennej oraz Patrycji Michalskiej z Warszawy . Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Kurt Vonnegut „Kocia kołyska”

Kocia kołyska to powieść, w której fakt zastępuje miejsce fikcji, a fikcja staje się faktem. Narrator zamierza napisać książkę o wybuchu pierwszej bomby atomowej i życiu jej twórcy, doktora Feliksa Hoenikera. Tymczasem trafia na wyimaginowaną wyspę San Lorenzo, skąd obserwuje rzeczywistą zagładę Ameryki, która miała być tematem jego powieści. Wariacje Vonneguta na temat ludzkiej pomysłowości i zamiłowania do zabaw i gier (doktor Hoeniker stworzył swoją bombę dla zabawy) obrazują kondycję naszej cywilizacji, w której ludzie wolą uciekać w fantazję i kłamstwa, zawierzyć choćby najbardziej nieprawdopodobnej religii niż zmagać się z rzeczywistością i prawdą. Kocia kołyska jest jedną z najważniejszych pozycji w bogatym dorobku Kurta Vonneguta, urzekającą bogactwem pomysłów i komizmu. (więcej o książce)

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe