Wygraj egzemplarze „Związku żydowskich policjantów” Michaela Chabona [ZAKOŃCZONY]

3 września 2018


Wspólnie z wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze wznowionej niedawno powieści Michaela Chabona zatytułowanej „Związek żydowskich policjantów”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze przewrotnego czarnego kryminału, którego akcja osadzona jest w żydowskiej kolonii na zaśnieżonej Alasce. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Powieść Chabona to historia alternatywna, w której uciekająca przed zagładą dwumilionowa rzesza Żydów znajduje schronienie na Alasce. Ilu w rzeczywistości Żydów ? według szacunków ? zamieszkuje Alaskę? Można pomylić się o tysiąc. (2) Jaki znany duet reżyserów miał przenieść „Związek żydowskich policjantów” na ekran?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Alaskę zamieszkuje około 6 tysięcy Żydów (stan na 2014 rok to dokładnie: 6 175), (2) bracia Joel i Ethan Coenowie.

Uznaliśmy, że egzemplarze powieści „Związek żydowskich policjantów” otrzymają:

Justyna Dudkiewicz,
Ewelina Skotnicka,
Michał Matusiak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni od otrzymania adresów od zwycięzców.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Michael Chabon ? Związek żydowskich policjantów”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 23 września, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Michael Chabon „Związek żydowskich policjantów”

Opis: W okręgu Sitka, w którym przez sześćdziesiąt powojennych lat mieszkali i rządzili żydowscy uciekinierzy z nazistowskiej Europy i wygnańcy z Palestyny oraz ich coraz większe rodziny, dochodzi do tajemniczego morderstwa. Śledztwo prowadzi detektyw Landsman, a tropy wiodą do zdumiewającego spisku, wykraczającego daleko poza Alaskę i Amerykę. Zgodnie z klasycznymi regułami gatunku kryminał Chabona pełen jest zwrotów akcji, tajemniczych kobiet, gangsterów, strzelanin i miejsc będących czymś innym niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Ale Chabon to pisarz na wskroś oryginalny, który te ramy wypełnia po swojemu, tworząc niepowtarzalną galerię postaci. Dowcipnie i ze swadą opowiada przy tym zarówno o niezwykłej kolonii Sitka, jak i o całym narodzie wybranym, przypominając przewrotnie, że robienie na złość sobie, innym i światu jest ulubioną rozrywką i dziedzictwem Landsmana oraz jego ludu.

„’Związek żydowskich policjantów’ to zatem hybryda historii alternatywnej i kryminału noir. Przedstawiony świat jest wybornie przez autora oddany, zaś dodatkowym walorem jest pobrzmiewająca tu i ówdzie nuta melancholii, goryczy i cięty, pełen ironii język” ? pisał Mirosław Szyłak-Szydłowski w naszej redakcyjnej recenzji.

? fot. Jakub Celej

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe