Wygraj egzemplarze „Zimnych popiołów” Valentina Musso [ZAKOŃCZONY]

23 września 2016

zimne-popioly-konkurs
We współpracy z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze pierwszej opublikowanej w Polsce powieści Valentina Musso pt. „Zimne popioły”.

Do wygrania są cztery egzemplarze współczesnego thrillera, którego wydarzenia odwołują się do czasów II wojny światowej i prowadzonego przez nazistów programu hodowli nadludzi. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile ośrodków programu Źródło Życia Niemcy założyli w Polsce podczas okupacji i w jakich miejscowościach?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Valentin Musso – Zimne popioły”.
Zakończenie konkursu w piątek, 7 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Pięć (szósty był w budowie). Ośrodki postawiono w następujących miejscowościach: Bydgoszcz, Kraków, Helenówek pod Łodzią, Otwock, Połczyn Zdrój. W budowie był szósty w Smoszewie koło Krotoszyna.

Egzemplarze powieści „Zimne popioły” otrzymują:

Jan Anioł,
Robert Bogucki,
Jacek Mikołajczak,
Anna Trzuskolas.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

musso-zimne-popiolyValentin Musso „Zimne popioły”

Opis: Kiedy zaczynamy drążyć w przeszłości, musimy w tym wytrwać do samego końca? Rok 1999, departament Marna, Francja. Niedługo po sobie w różnych częściach regionu umiera dwójka staruszków. Henri Cochet odchodzi spokojnie, w otoczeniu rodziny, w następstwie udaru mózgu. Nicole Brachet w chwili śmierci ma przy sobie tylko kota i zabójcę, który nie odejdzie, póki nie upewni się, że właściwie wykonał swoje zadanie. Nikt jeszcze nie wie, że tych dwoje ma ze sobą coś wspólnego? Aurélien Cochet, wnuk Henriego, podczas porządkowania archiwów odkrywa film z lat 40-tych, na którym jego dziadek i elegancki esesman stoją ramię w ramię, uśmiechnięci, otoczeni radosnymi, jasnowłosymi kobietami w ciąży. To Düsterwald, klinika programu Źródło Życia, hodowla nadludzi. Z pomocą młodej doktorantki zajmującej się historią II wojny światowej Aurélien próbuje odsłonić prawdę o przeszłości swojej rodziny. Mimo rosnącego niepokoju, splądrowanego mieszkania, napaści na bliskich, coraz częściej powtarzających się gróźb, nie rezygnuje z podjętych poszukiwań i zgłębia zaskakującą i dramatyczną historię swojej rodziny.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści „Zimne popioły”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe