Wygraj egzemplarze zbioru „Opowiadań wszystkich” Clarice Lispector [ZAKOŃCZONY]

13 listopada 2019


Z okazji polskiej premiery zbioru „Opowiadań wszystkich” autorstwa Clarice Lispector wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki zawierającej komplet fascynujących opowiadań legendarnej pisarki, zwanej „wielką czarownicą literatury brazylijskiej”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Gdzie urodziła się Clarice Lispector i w którym roku wraz z rodziną przybyła do Brazylii? Podaj nazwę miejscowości i rok przybycia. (2) W którym roku proza Clarice Lispector po raz pierwszy ukazała się w Polsce w wydaniu książkowym?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Clarice Lispector urodziła się w miejscowości Czeczelnik na Ukrainie, do Brazylii przybyła w 1922 roku, (2) w 1977 roku w antologii „Opowiadania brazylijskie”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Egzemplarze zbioru „Opowiadań wszystkich” Clarice Lispector otrzymują:

Łukasz Maciejewski,
Jolanta Kowalak,
Damian Budziszewski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Clarice Lispector”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 25 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Clarice Lispector była cenioną powieściopisarką, według wielu mistrzostwo osiągnęła jednak jako autorka opowiadań. Koncentruje się w nich na szczególnych momentach codzienności, opisuje bohaterów uwikłanych w więzy rodzinne, a jednak samotnych. Bohaterkami jej prozy często są kobiety ? zmysłowe, inteligentne, zafascynowane mężczyznami o dużym potencjale intelektualnym, ale także wyobcowane, na granicy załamania nerwowego, duszące się w mieszczańskiej codzienności, próbujące pogodzić rolę gospodyni domowej z potrzebą zachowania indywidualności. Ważną funkcję w ich życiu pełnią makijaż i ubrania, traktowane jako maska i kostium, rynsztunek kobiecości, ale także ucieczka od siebie, możliwość stania się kimś innym. Autorka w wyjątkowy sposób opisuje także seksualność starszych kobiet. Proza Lispector jest pełna uczuć i wrażeń ? a przez to uniwersalna, skutecznie opiera się upływowi czasu.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe