Wygraj egzemplarze zbioru „Klawo, jadziem!” Stanisława Grzesiuka [ZAKOŃCZONY]

7 lutego 2019


We współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Klawo, jadziem!” autorstwa Stanisława Grzesiuka.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze zbioru niepublikowanych wcześniej opowiadań, a także felietonów, tekstów śpiewanych piosenek oraz niezliczonych archiwaliów barda Czerniakowa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Który artysta nagrał ostatnio płytę na odrestaurowanej bandżoli Stanisława Grzesiuka? Podaj jego imię i nazwisko oraz nazwę zespołu, z którym zarejestrował materiał. (2) Ile powstało filmów dokumentalnych poświęconych Stanisławowi Grzesiukowi? Podaj ich tytuły.

_
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne (2) Dwa pełnometrażowe („Grzesiuk, chłopak z ferajny”, „Grzesiuk. Ferajna wciąż gra”) i jeden krótkometrażowy („Grzesiuk. Życie wygrane na bandżoli”).

Egzemplarze książki „Klawo, jadziem!” otrzymują:

Marta Drozdek,
Adam Garbacik,
Zbigniew Mierzejewski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
_

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stanisław Grzesiuk – Klawo, jadziem!”.
Zakończenie konkursu w środę, 20 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Nieznane opowiadania i felietony barda warszawskiej ulicy. Czytelnicy pokochali Stanisława Grzesiuka – autora kultowej trylogii – za humor, honor i prawdę. Nikt poza najbliższymi nie wiedział jednak, że pisał on także inne teksty. Zebrane po raz pierwszy w tym tomie niepublikowane opowiadania, felietony o ukochanej Warszawie i wybrane piosenki pokazują niepospolity talent i charakter króla szemranych ulic. Czyli wszystko to, co w pisarstwie Stanisława Grzesiuka najlepsze. Czytelnicy po raz pierwszy będą mogli też zajrzeć do rękopisów, niepublikowanych zdjęć i rodzinnych pamiątek. No i klawo, jadziem!

„Gdy ktoś w miejscu publicznym zachowuje się inaczej, jak tego wymagał warszawski sposób bycia, słyszy się uwagi: 'Ty, warszawiak z oranego’. 'Sieczkobrzęku’. 'Zielona Warszawa przemawia’. To reaguje typowy warszawiak. Wyczuwa się brak specyficznego, ciętego, lecz grzecznego humoru i swoistego warszawskiego fasonu. 'Reszty nie trzeba’ – a piechotą wróci do domu. 'Boso, ale w ostrogach’. Forsy nie ma, ale na spotkanie ostatnie pół kilometra przejedzie taksówką. Warszawski fason” – pisał Grzesiuk.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe