Wygraj egzemplarze „Zawsze mieszkałyśmy w zamku” Shirley Jackson [ZAKOŃCZONY]

13 maja 2018


Z okazji wznowienia w twardej oprawie powieści „Zawsze mieszkałyśmy w zamku” Shirley Jackson wspólnie w wydawcą książki, oficyną Replika, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze klasycznej powieści gotyckiej autorstwa jednej z najważniejszych amerykańskich autorek literatury grozy, która wpłynęła na twórczość m.in. Neila Gaimana, Stephena Kinga, Sarah Waters, Joanne Harris i Richarda Mathesona. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile powieści dla dorosłych czytelników napisała Shirley Jackson i które z nich doczekały się polskiego wydania (podaj tytuły)?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Shirley Jackson ? Zawsze mieszkałyśmy w zamku”.
Zakończenie konkursu w piątek, 25 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Shirley Jackson wydała sześć powieści dla dorosłych, w Polsce ukazały się dwie: „Nawiedzony dom na wzgórzu” i „Zawsze mieszkałyśmy w zamku” (pozostałe dwie publikacje, które mogliśmy przeczytać po polsku, to książki wspomnieniowe).

Egzemplarze powieści „Zawsze mieszkałyśmy w zamku” otrzymują:

Agnieszka Święchowicz,
Katarzyna Wrońska,
Sobiesław Ręgiel.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Shirley Jackson „Zawsze mieszkałyśmy w zamku”

Opis: Niesamowita gotycka opowieść autorki Nawiedzonego Domu na Wzgórzu! Merricat Blackwood wraz z siostrą Constance i wujem Julianem zamieszkują rodzinną posiadłość. Nie tak dawno temu rodzina liczyła siedmiu członków ? do czasu, kiedy pewnej nocy do cukiernicy trafiła śmiertelna dawka arszeniku. Uwolniona od zarzutu morderstwa Constance wróciła do domu, gdzie Merricat robi wszystko, by uchronić ją przed natarczywością i wrogością miejscowej społeczności. Dni upływają w dosyć szczęśliwym odosobnieniu, aż pewnego dnia do posiadłości przybywa kuzyn Charles? Na 2018 rok zaplanowano premierę ekranizacji książki.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe