Wygraj egzemplarze wywiadu rzeki z Charlesem Bukowskim „Śmieję się z bogami” [ZAKOŃCZONY]

4 listopada 2016

bukowski_pivano_konkurs
Z okazji premiery polskiego wydania wywiadu rzeki „Śmieję się z bogami”, jaki z Charlesem Bukowskim przeprowadziła włoska dziennikarka Fernanda Pivano, we współpracy z Wydawnictwem w Podwórku przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której autor kultowych powieści „Faktotum” i „Z szynką raz!” wypowiada się na temat życia, własnej twórczości, polityki, kobiet, feminizmu czy mitów, jakie wokół niego narosły. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jak nazywał się amerykański wydawca, z którym Charles Bukowski związany był przez właściwie całą swoją karierę? Podaj jego imię i nazwisko, a także nazwę oficyny, którą prowadził.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Charles Bukowski – Śmieję się z bogami. Rozmowy z Fernandą Pivano”.
Zakończenie konkursu w piątek, 18 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „John Martin, Black Sparrow Press”.

Egzemplarze książki „Charles Bukowski – Śmieję się z bogami. Rozmowy z Fernandą Pivano” otrzymają:

Karolina Kańska,
Tomasz Muras,
Aleksander Księżopolski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, telefon) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

bukowski_pivano_premiera1

Charles Bukowski „Śmieję się z bogami. Rozmowy z Fernandą Pivano”

Opis: W 1980 roku Fernanda Pivano, znana krytyczka literacka, tłumaczka i pisarka, wybrała się do Stanów Zjednoczonych, aby przeprowadzić wywiad z Charlesem Bukowskim ? jednym z najbardziej oryginalnych pisarzy amerykańskich. Książka „Śmieję się z bogami” jest wiernym zapisem tamtego spotkania, zawiera też osobisty komentarz rozmówczyni pisarza. Pivano notuje: „Fakty i pogłoski o życiu Bukowskiego są równie niewiarygodne jak pisane przez niego opowiadania. W pewnym sensie Bukowski stał się legendą za życia ? odludek, kochanek, człowiek czuły, zepsuty, straszny, święty? Werdykt wciąż nie został ogłoszony. W jego wypadku po prostu trzeba się określić. Ludzie kochają go lub nienawidzą. Jedno nie ulega wątpliwości: po lekturze jego książek nikt nie pozostaje tym, kim był wcześniej”.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe