Wygraj egzemplarze „Wotum” Macieja Siembiedy! [ZAKOŃCZONY]

28 marca 2020


Z okazji premiery najnowszej książki Macieja Siembiedy zatytułowanej „Wotum” we współpracy z Wydawnictwem Agora przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy zapierającej dech w piersiach powieści sensacyjnej, w której prokurator IPN Jakub Kania musi rozwikłać sekret zapisany w sakralnej sztuce, mogący zburzyć fundament polskiego chrześcijaństwa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W której powieści Macieja Siembiedy prokurator IPN Jakub Kania wystąpił po raz pierwszy? Podaj tytuł i rok wydania tej książki. (2) Kto według legend (nigdy niepotwierdzonych) miał być autorem słynnego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, wokół którego rozgrywa się akcja powieści „Wotum”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maciej Siembieda ? Wotum”.
Zakończenie konkursu w piątek, 10 kwietnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „444” , 2017 rok, (2) Łukasz Ewangelista.

Egzemplarze książki „Wotum” Macieja Siembiedy otrzymują:

Magdalena Okroy,
Teresa Tucka,
Krzysztof Pobiedziński,
Anna Fochtman,
Bogusław Szylko.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów i jak rozwinie się sytuacja z dostarczaniem przesyłek z powodu koronawirusa).
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkurs”.

Opis: 9 grudnia 2012 roku dochodzi do zamachu na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Gdyby nie pancerna szyba zainstalowana tuż przed atakiem, największa świętość Polaków przestałaby istnieć. Definitor zakonu paulinów uważa, że za zamachem stoi sekta, której historia związana jest z największą tajemnicą epoki króla Jana Kazimierza. Do rozwiązania zagadki angażuje Jakuba Kanię ? detektywa z IPN. Podjęty przez Kanię trop prowadzi do opactwa Saint-Germain-des-Prés w Paryżu, a stamtąd do niewielkiej wioski na Opolszczyźnie, gdzie obraz jasnogórski… został ukryty podczas potopu szwedzkiego i gdzie do dziś znajduje się jego tajemnicza kopia?Ale czy to na pewno kopia?

Jak zawsze w powieściach Macieja Siembiedy to, co wydaje się najbardziej nieprawdopodobne, oparte jest na faktach i prawdziwych zdarzeniach.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe