Wygraj egzemplarze „Wilczej rzeki” Wioletty Grzegorzewskiej [ZAKOŃCZONY]

16 stycznia 2022

We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym do zdobycia są egzemplarze najnowszej powieści Wioletty Grzegorzewskiej pt. „Wilcza rzeka”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze autobiograficznej opowieści o emigracji, miłości i osamotnieniu, którą autorka oparła na swoich osobistych doświadczeniach w czasie pandemii koronawirusa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku i za jaką książkę Wioletta Grzegorzewska była nominowana do Międzynarodowej Nagrody Bookera? (2) Czy znasz jakieś inne powieści, które rozgrywają się w czasie pandemii COVID-19? Wymień przynajmniej trzy tytuły i podaj nazwiska autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Wioletta Grzegorzewska była nominowana do Międzynarodowej Nagrody Bookera w 2017 roku za książkę „Guguły” („Swallowing Mercury”). W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Lockdown” Roberta Ziębińskiego, „Arabska kochanka” Tanyi Valko, „W piekle pandemii” Jolanty Kosowskiej, „Lato” Ali Smith, „Na zarazę Zarazek” Łukasza Orbitowskiego i Szczepana Twardocha czy „Blizny” Marka Stelara.

Egzemplarze powieści „Wilcza rzeka” Wioletty Grzegorzewskiej otrzymują:

Rafał Gatny,
Anna Bielik,
Krzysztof Polański.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wioletta Grzegorzewska – Wilcza rzeka”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 27 stycznia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pierwsze pytanie i podadzą najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi na drugie pytanie.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Początek 2020 roku. Dobiegająca pięćdziesiątki pisarka, samotna matka postanawia wyprowadzić się z małej wyspy położonej na kanale La Manche. Kiedy jest już gotowa do drogi, na świecie wybucha pandemia. Ostatnim promem razem z córką, psem i kotem udaje jej się przepłynąć do Southampton, skąd wyrusza do Hasting. Na miejscu okazje się, że mieszkanie, które miała wynająć od pewnego Ormianina, wcale na nią nie czeka. Od tego dnia próbuje przetrwać, tuła się z trzynastoletnią córką po przypadkowych stancjach, dzieląc je ze spotykanymi po drodze ludźmi, imigrantami, ubogimi i, takimi jak ona, życiowymi wykolejeńcami.

Gdzie jest nasze miejsce? Czy podróż musi mieć swój cel? Wioletta grzegorzewska stawia pytania, na które trudno znaleźć dziś odpowiedzi, ale które warto zadawać. Szczególnie teraz.


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe