Wygraj egzemplarze „Ukrytej historii Vladimira Nabokova” [ZAKOŃCZONY]

8 kwietnia 2015

ukryta-historia-nabokova-konkurs
Wraz z wydawnictwem Muza przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym macie możliwość wygrania egzemplarze biografii „Ukryta historia Vladimira Nabokova” autorstwa Andrei Pitzer.

Trzy egzemplarze książki rzucającej nowe światło na jednego z najbardziej tajemniczych pisarzy dwudziestego wieku i autora kontrowersyjnej „Lolity” rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe nie powinno sprawić problemów czytelnikom naszej strony: Jakiemu znanemu rosyjskiemu pisarzowi pożyczał w więzieniu książki stryjeczny pradziadek Vladimira Nabokova? Podaj imię i nazwisko tego autora.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Ukryta historia Vladimira Nabokova”.
Zakończenie konkursu w środę, 22 kwietnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Fiodorowi Dostojewskiemu.

Egzemplarze biografii „Ukryta historia Vladimira Nabokova” otrzymują:

Paulina Jodłowska,
Dawid Wilczyński,
Maria Urbańska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

ukryta-historia-nabokovaAndrea Pitzer „Ukryta historia Vladimira Nabokova”

Opis: Vladimir Nabokov był świadkiem strasznych wydarzeń swojego stulecia: uciekł z Rosji po rewolucji, potem z hitlerowskich Niemiec; wraz z żoną Żydówką i synem wydostał się z Francji dosłownie kilka tygodni przed nazistowską okupacją. Wielokrotnie oskarżano go, że odwracał się od ludzkiego cierpienia, by tworzyć wyrafinowane opowieści o deprawacji. A jeśli Nabokov zrobił o wiele więcej, niż czytelnicy kiedykolwiek sądzili? Dzięki niedawno odtajnionym dokumentom wywiadu i odzyskanym materiałom wojskowym dziennikarka Andrea Pitzer dowodzi, że pisarz nie był wcale, jak się często twierdzi, jedynie wyznawcą idei sztuki dla sztuki. W swoich dziełach bowiem zdołał ukryć niepokojące nawiązania do historii ? niektóre z nich przez dziesiątki lat pozostały jednak niezauważone. Pisarz jawi się jako swoisty sztukmistrz-dokumentalista, który poświęcił najbardziej twórcze lata życia na spisywanie sagi o zapomnianych obozach koncentracyjnych i jadowitym kołtuństwie. Historia rodziny Nabokova ? od carskich sądów do planów filmowych w Trzeciej Rzeszy, od przybudówek CIA do Casablanki podczas wojny ? jest zarazem historią jego wieku. Pitzer pokazuje, że i jedna, i druga historia stanowią nieodłączną część jego utworów. (więcej o książce)

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe