banner ad

Wygraj egzemplarze thrillera szpiegowskiego „Gambit” Macieja Siembiedy! [ZAKOŃCZONY]

29 kwietnia 2019


Wspólnie z Wydawnictwem Agora przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze thrillera szpiegowskiego „Gambit” autorstwa Macieja Siembiedy.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy skonstruowanej z zegarmistrzowską precyzją powieści, która zaspokaja ciekawość historyczną, podsyca emocje związane z intrygą szpiegowską i wzrusza ? w maksymalnie angażujący sposób. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści opublikował Maciej Siembieda? Podaj ich tytuły. (2) Jak nazywa się słynny, nieżyjący już reportażysta, który po zapoznaniu się z historią usłyszaną przez Macieja Siembiedę zachęcał go do napisania na jej podstawie powieści „Gambit”?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Trzy: „444”, „Miejsce i imię” oraz „Gambit”, (2) do napisania powieści „Gambit” Macieja Siembiedę namówił Ryszard Kapuściński.

Egzemplarze powieści „Gambit” otrzymują:

Marcin Kozanecki,
Hanusz Gross,
Klaudia Zegiel,
Aneta Rybicka,
Magdalena Kłopotek.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maciej Siembieda ? Gambit”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 11 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Rok 1966. Jerzy Ostrowski, konstruktor samochodów i mistrz szachowy, zostaje uprowadzony przez tajniaków. Jest przekonany, że czeka go egzekucja z zemsty za brata, ułana AK, który naraził się nowym władzom Polski. Rok 1943. Ludwik Kalkstein, gwiazda podziemnego wywiadu, zmienia front i doprowadza do aresztowania dowódcy AK. Wanda Kuryło, jeszcze niedawno współpracownica Kalksteina, rozpoczyna misję, która może odmienić powojenne losy Polski i Europy. W tym czasie w Oświęcimiu umiera jedyny człowiek, który może jej pomóc. Co łączy losy mistrza szachowego, zdrajcy i dziewczyny o niezwykłej urodzie, która po wojnie stanie się agentką MI6, a potem amerykańskiego kontrwywiadu? Gdzie ukryty jest bezcenny skarb, do którego chcą dotrzeć za wszelką cenę szpiedzy Hitlera, Stalina, Churchilla i Roosevelta? Czy Wandzie uda się poznać tajemnicę człowieka, którego kochała? Czy powiedzie się jej zemsta?

„To najbardziej niesamowita historia, na jaką natknąłem się w czasie mojej ponaddwudziestoletniej pracy reporterskiej” ? mówi Maciej Siembieda, który czerpiąc z prawdziwej historii i opisując prawdziwych bohaterów, stworzył mistrzowski thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe