Wygraj egzemplarze thrillera historycznego „V2” Roberta Harrisa [ZAKOŃCZONY]

3 stycznia 2022

Wspólnie z Wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszego thrillera historycznego Roberta Harrisa zatytułowanego „V2”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści opisującej kulisy programu rakietowego wdrażanego przez Niemcy pod rządami Hitlera oraz pracę brytyjskich analityczek z suwakami logarytmicznymi, które próbowały powstrzymać niszczycielską broń. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czy znasz jakieś inne powieści Roberta Harrisa, których fabuła rozgrywała się podczas II wojny światowej? Podaj ich tytuły. (2) Jak nazywał się naukowiec, który kierował specjalistami pracującymi nad skonstruowaniem rakiet nazwanych później V2?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Enigma”*, (2) Wernher von Braun.

* To pytanie sprawiło wam dużo problemów, często podawaliście również tytuły: „Monachium”, „Vaterland” i „Archangielsk”, jednak ich akcja nie rozgrywała się podczas II wojny światowej. Postanowiliśmy dodatkowo zaakceptować te odpowiedzi, które wyraźnie rozróżniały, że wspomniane trzy książki jedynie nawiązują do wydarzeń wojennych, a „Enigma” rozgrywa się bezpośrednio w czasie wojny.

Egzemplarze thrillera historycznego „V2” Roberta Harrisa otrzymują:

Aleksandra Kaczmarska,
Michał Sierla,
Paweł Pieszczochowicz.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Robert Harris – V2”.
Zakończenie konkursu w piątek, 14 stycznia 2022 roku, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)


Opis: Thriller, w którym fakty związane z jednym z ostatnich zrywów wojennych nazistowskich Niemiec przeplatają się z fikcją literacką. Niemiecki fizyk, który marzył o locie na Księżyc, lecz zamiast odkrywać świat, jest zmuszony go niszczyć. Angielska archeolożka, która zamiast badać starożytne ruiny, musi śledzić ruchy wroga. On próbuje zachować człowieczeństwo, ona ocalić swój kraj.

Listopad 1944 roku. Niemcy stoją w obliczu klęski militarnej. Jedyną szansą na odwrócenie biegu wydarzeń jest cudowna broń Hitlera – V2.

Rudi Graf, jeden z konstruktorów pocisków, jest odpowiedzialny za ataki rakietowe na Anglię, a zwłaszcza na Londyn. Ich nasilenie zadowala wprawdzie Führera, ale naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo niemieckich żołnierzy. Graf, który nigdy nie wierzył w nazistowską propagandę, nie widzi już szans na zwycięstwo, a dalsze wystrzeliwanie V2 uważa za zwykłe ludobójstwo. Pytanie, czy odważy się coś z tym zrobić?

Kay Cathon-Walch z Żeńskiej Służby Pomocniczej RAF-u cudem uchodzi z życiem, kiedy niemiecka rakieta trafia w dom, w którym spędziła upojną noc z kochankiem. Przerażona bliskością śmierci dziewczyna zgłasza się na ochotnika do niebezpiecznej misji, której celem jest zidentyfikowanie i likwidacja wyrzutni rakiet.

Pocisk V2 potrzebuje pięciu minut na dotarcie do Londynu. Na zlikwidowanie kolejnego Brytyjczycy mają zaledwie sześć minut. Po jednej stronie frontu jest Kay, po drugiej Graf, ich drogi nie powinny się przeciąć. Ale los płata czasem dziwne figle.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe