Wygraj egzemplarze thrillera „Dziewiąty grób” Stefana Ahnhema [ZAKOŃCZONY]

1 listopada 2016

dziewiaty_grob_konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści Stefana Ahnhema „Dziewiąty grób”.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy wielowątkowego thrillera, dzięki któremu dowiemy się, dlaczego śledczy Fabian Risk, znany już z powieści „Ofiara bez twarzy”, musiał opuścić Sztokholm i przeprowadzić się do rodzinnego Helsingborga. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jak nazywa się szwedzka służba specjalna odpowiadająca za bezpieczeństwo wewnętrzne i kontrwywiad, której przedstawiciele wielokrotnie pojawiają się na kartach powieści „Dziewiąty grób”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stefan Ahnhem – Dziewiąty grób”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 15 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Säkerhetspolisen, w skrócie SÄPO, po polsku Policja Bezpieczeństwa”.

Egzemplarze powieści „Dziewiąty grób” otrzymają:

Jadwiga Jarząbek,
Mirosław Banaszak,
Krzysztof Pobiedziński,
Monika Włostowska,
Daniel Laskowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, telefon) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

dziewiaty_grob_konkurs_2

Stefan Ahnhem „Dziewiąty grób”

Opis: Szwedzki minister sprawiedliwości wychodzi z domu poselskiego po zażartej debacie. Wybiera boczne wyjście z budynku, żeby umknąć dziennikarzom, ale nigdy nie dociera do czekającego na niego samochodu. Zapadł się pod ziemię w samym centrum siedziby władz. W tym samym czasie w Danii, w swoim domu w Kopenhadze zostaje brutalnie zamordowana żona pewnego celebryty. Dunja Hougaard rozpoczyna śledztwo, które wkrótce zawiedzie ją do Szwecji.

Jest tydzień przed Bożym Narodzeniem. Zima łapie Sztokholm i Kopenhagę w silnym uścisku, kiedy Fabian Risk dostaje polecenie, by w tajemnicy zbadał sprawę zniknięcia ministra. Oficjalnie śledztwo prowadzą służby specjalne, ale zarówno one, jak i Fabian oraz jego ciężarna koleżanka Malin Rehnberg szybko trafiają na ślepy zaułek. Wkrótce staje się jasne, że nic nie jest tym, czym się z początku wydawało, a pewne potężne siły robią wszystko, by skandaliczna prawda nie wyszła na jaw.

„Dziewiąty grób” to wielowątkowy thriller, w którym ścieżki Fabiana i Dunji niejednokrotnie się przecinają w pogrążonej w ciemnej zimie Skandynawii. Oboje odkrywają spisek, który okazuje się o wiele gorszy, niż każde z nich odważyłoby się pomyśleć.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe