Wygraj egzemplarze „Smętarza dla zwierzaków” Stephena Kinga [ZAKOŃCZONY]

14 maja 2019


We współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nowego wydania powieści „Smętarz dla zwierzaków” Stephena Kinga w filmowej okładce.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze kultowego horroru mistrza grozy, który doczekał się w tym roku ekranizacji z Jasonem Clarkiem, Johnem Lithgowem oraz Amy Seimetz w rolach głównych. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco:

(1) Jak nazywa się amerykański zespół, który skomponował i nagrał utwór zatytułowany w oryginale tak samo, jak powieść „Smętarz dla zwierzaków” Kinga? Dla ułatwienia dodamy, że znalazł się on na ścieżce dźwiękowej do pierwszej ekranizacji książki z 1989 roku, cover tego nagrania w nowej wersji znajduje się też w filmie z 2019 roku.

(2) Jeden z bohaterów powieści „Smętarz dla zwierzaków” wspomina o wielkim, starym bernardynie, który kilka lat wcześniej zabił kilkoro ludzi w Castle Rock. Jaki tytuł nosiła książka, w której Stephen King opisał te wydarzenia?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Ramones, (2) „Cujo”.

Egzemplarze powieści „Smętarz dla zwierzaków” otrzymują:

Robert Klepacki,
Elżbieta Świtulska,
Natalia Magier.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stephen King ? Smętarz dla zwierzaków”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 26 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Czasami martwe jest lepsze. Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem!

Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem – przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las to idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków – to tam dzieci z miasteczka zakopują swe martwe zwierzaki. Ci, którzy nie znają przeszłości, zwykle ją powtarzają… i nie chcą słuchać ostrzeżeń.

Stephen King napisał tę powieść podczas pobytu w wynajętym domku w Orrington, w stanie Maine. Fakt ten niewiele by znaczył, gdyby nie cmentarz zwierząt, który znajdował się nieopodal?

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe