Wygraj egzemplarze powieści „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa! [ZAKOŃCZONY]

4 marca 2016

shantaram-konkurs
Z okazji opublikowania przez Marginesy kultowej powieści „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa wspólnie z wydawnictwem przygotowaliśmy dla was konkurs.

Pięć egzemplarzy powieści opisującej losy austriackiego buntownika, który po brawurowej ucieczce z więzienia znajduje schronienie w slumsach Bombaju, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Co oznacza imię Shantaram nadane przez hinduskich przyjaciół głównemu bohaterowi książki?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Shantaram”.
Zakończenie konkursu w piątek, 18 marca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Boży pokój”.

Egzemplarze powieści „Shantaram” otrzymają:

Adrian Tomczyk,
Robert Kalicki,
Marta Arciszewska,
Jolanta Bielicka,
Robert Sawczuk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

shantaramGregory David Roberts „Shantaram”

Opis: „Shantaram” to imię, które nadali bohaterowi książki jego hinduscy przyjaciele, zamykając w nim całą historię opowiedzianą w tej książce: historię odnalezienia prawdy o sobie w Indiach. Ale droga do odnalezienia prawdy wiodła przez tak dramatyczne wydarzenia, że chwilami aż trudno uwierzyć, iż miały one miejsce naprawdę. Ciemne interesy, handel narkotykami i bronią, fałszerstwa, przemyt, gangsterskie porachunki ? a zarazem romantyczna miłość, głębokie przyjaźnie, poszukiwanie mentora, poznawanie filozofii Wschodu. O tym właśnie jest „Shantaram”. Historia oparta została na przeżyciach urodzonego w 1952 roku autora. Porzucony przez żonę, znalazł pocieszenie w heroinie. Zaczął napadać na banki (ubrany zawsze w garnitur okradał tylko ubezpieczone firmy, przez co media zwały go rabusiem-dżentelmenem). Schwytany, został skazany na 20 lat w 1978 roku. W lipcu 1980 roku biały dzień uciekł z więzienia Pentridge Victoria’s, stając się jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Australii. Przedostał się do Indii. To miał być krótki przystanek w podróży z Nowej Zelandii do Niemiec. Został na dłużej. Ukrywał się w slumsach, gdzie leczył biedaków, był żołnierzem bombajskiej mafii, walczył z Armią Czerwoną w Afganistanie. Poznał Karlę ? tajemniczą femme fatale, Amerykankę szwajcarskiego pochodzenia, która długo nie potrafiła odwzajemnić jego uczucia.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe