Wygraj egzemplarze „Różańca” Rafała Kosika! [ZAKOŃCZONY]

28 września 2017


We współpracy z wydawnictwem Powergraph przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nowej powieści Rafała Kosika zatytułowanej „Różaniec”.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze powieści science fiction, która opowiada o Warszawie przyszłości, przyszłości, która ? miejmy nadzieję ? nigdy nie nadejdzie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Rafał Kosik powszechnie znany jest jako autor niezwykle popularnej serii książek dla dzieci i młodzieży „Felix, Net i Nika”, ale tworzy również dla dojrzałych czytelników. Ile powieści dla dorosłych pisarz opublikował? Wymień tytuły tych książek.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Rafał Kosik – Różaniec”.
Zakończenie konkursu w środę, 11 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Cztery. Ich tytuły to: „Mars”, „Vertical”, „Kameleon”, „Różaniec”.

Egzemplarze powieści „Różaniec” otrzymują:

Wojciech Łabuński,
Krzysztof Skałacki,
Natalia Antos,
Jolanta Bugała-Urbańska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Rafał Kosik „Różaniec”

Opis: Akcja powieści dzieje się w Warszawie ? futurystycznej stolicy jutra, która należy do tak zwanego Związku Miast Polskich. Światem rządzi g.A.I.a, program, który na podstawie algorytmów dba o dobro ludzkości. Aparat państwowy służy jedynie do realizowania zadań wyznaczonych przez maszynę. Bohaterem książki jest zwykły człowiek w niezwykłym świecie, wmanipulowany w tryby wielkiej polityki, która i tak niewiele znaczy wobec mechanizmów rządzących Różańcem.

„Najnowszą powieść Rafała Kosika należałoby właściwie zakwalifikować do kilku gatunków. 'Różaniec’ to zarówno wciągający techno-thriller, historia polityczno-obyczajowa, jak i powieść wywodząca się z nurtu fantastyki socjologicznej. Warto zaznaczyć, że w każdej z powyższych kategorii książka sprawdza się znakomicie. W opowieści o Harpadzie nie brakuje mniej lub bardziej czytelnych nawiązań do klasyki literatury ? 'Roku 1984′ George?a Orwella, 'Raportu mniejszości’ Philipa K. Dicka czy też w jakiejś mierze również 'Limes inferior’ Janusza Zajdla, żeby przywołać kultową postać rodzimej fantastyki. 'Różaniec’ Rafała Kosika ma ten niepodważalny walor, że choć w fabule rozpoznajemy polskie realia, to treść i przesłanie są jak najbardziej uniwersalne i aktualne wszędzie” – pisze Marcin Waincetel w artykule poświęconym powieści opublikowanym na łamach naszego portalu.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe