banner ad

Wygraj egzemplarze „Przenośnej magii. Historii książek i ich czytelników” Emmy Smith

19 maja 2024

We współpracy z Wydawnictwem Bo.wiem przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Przenośna magia. Historia książek i ich czytelników” autorstwa Emmy Smith.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze publikacji, w której autorka opisuje pasjonującą historię materialnego przedmiotu, jakim jest książka. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Którą z opublikowanych na polskim rynku książek uważasz za najpiękniej wydaną? Podaj tytuł, autora oraz nazwę wydawnictwa i uzasadnij jednym zdaniem, dlaczego właśnie ta książka.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Przenośna magia. Historia książek i ich czytelników”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 27 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród najciekawszych w ocenie redakcji nadesłanych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis wydawcy: Książki to nie tylko słowa i światy wyobrażone, lecz także przedmioty w naszym życiu. Łamiemy im grzbiety, nadrywamy kartki i piszemy na marginesach. One z kolei wywierają wpływ na nas i zakłócają porządek rzeczywistości.

Autorka „Przenośnej magii” zabiera czytelników w intrygującą podróż przez dzieje i kontynenty, by odkryć powody naszej fascynacji książkami. Obala mit, że erę druku zapoczątkował wynalazek Gutenberga. Opowiada o ekscentrycznych bibliofilach i kolekcjonerach, modnych shelfie na tle wypełnionych regałów oraz woluminach służących jako talizmany. Pisze też o bardziej burzliwych relacjach ludzi i książek, które czasem stają się narzędziami w rękach propagandystów, płoną na stosach albo trafiają do niszczarni, mielących tysiące tomów każdego dnia.

Emma Smith przedstawia nową, pasjonującą, a nawet obrazoburczą historię tego niezwykłego przedmiotu oraz bada, kiedy, dlaczego i jak poddaliśmy się jego szczególnej mocy. Jak ujął to Stephen King, wszystkie książki stanowią „jedyną w swoim rodzaju przenośną magię”.


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe