Wygraj egzemplarze powieści „Żywopłot” Dorit Rabinyan [ZAKOŃCZONY]

6 października 2016

zywoplot-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Smak Słowa przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze głośnej powieści „Żywopłot” izraelskiej pisarki Dorit Rabinyan.

Do wygrania są cztery egzemplarze powieści o zakazanej miłości Żydówki z Tel Awiwu i Araba z Hebronu, która stała się przyczyną społeczno-politycznego skandalu w Izraelu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe nie powinno sprawić trudności czytelnikom naszej strony: Jak w rzeczywistości nazywał się arabski przyjaciel pisarki, który zainspirował postać Hilmiego z powieści „Żywopłot”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Dorit Rabinyan – Żywopłot”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 20 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to: Hassan Hourani.

Egzemplarze powieści „Żywopłot” otrzymują:

Aneta Kostecka,
Karina Bonowicz,
Dariusz Masiudzinski,
Sebastian Jarczyk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, telefon) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

zywoplotDorit Rabinyan „Żywopłot”

Opis: To, co zaczyna się w chłodzie wczesnej zimy w Nowym Jorku, kończy się w szczycie oślepiającego słońcem lata na plaży w Jaffie. Przypadkowe spotkanie łączy ze sobą losy dwojga obcych ludzi: Liaty, młodej Izraelki z Tel Awiwu i Hilmiego, Palestyńczyka urodzonego w Hebronie. Podczas pewnej mroźnej zimy z dala od domu, na zaśnieżonych ulicach Nowego Jorku, stęsknieni za bliskowschodnim słońcem, Liat i Hilmi znajdują sobie miejsce zarezerwowane tylko dla nich, ich własny, intymny świat, przeznaczony tylko dla nich dwojga. W mrocznych zakątkach oraz w szczelinach życia rzeczywistość jednak dopada ich pod postacią ich izraelskich rówieśników i warczy na nich groźnie. Ich skomplikowana historia, pełna zwrotów i namiętności, podąża za nimi nawet wtedy, gdy każdy z nich próbuje pójść własną drogą – Liat wraca do Tel Awiwu, a Hilmi do wsi Jifna, na północ od Ramallah. To historia, która nigdy się nie kończy.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe