Wygraj egzemplarze powieści „Życie Violette” Valérie Perrin [ZAKOŃCZONY]

12 lipca 2022

Wspólnie z Wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści zatytułowanej „Życie Violette”, którą napisała francuska fotograficzka i scenarzystka Valérie Perrin.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki o budowaniu życia na nowo po wielkiej stracie, tragedii nie do opisania, przyprawionej żalem i rozczarowaniem związkiem, który zdawał się być wielką miłością. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku Valérie Perrin zadebiutowała jako powieściopisarka? (2) Valérie Perrin jest nie tylko autorką prozy, ale też scenarzystką. Czy znasz jakieś filmy, przy których współpracowała pisarsko ze swoim mężem, reżyserem Claude’em Lelouchem? Wymień przynajmniej trzy.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Valérie Perrin zadebiutowała jako powieściopisarka w 2015 roku. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście takie tytuły, jak „Salaud, on t’aime”, „Un + une”, „Chacun sa vie”, „Les Plus Belles Années d’une vie” („Najlepsze lata życia”), „La vertu des impondérables” czy „L’amour c’est mieux que la vie”.

Egzemplarze powieści „Życie Violette” Valérie Perrin otrzymują:

Mariusz Baran,
Halina Gorla,
Renata Kraszewska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Valerie Perrin – Życie Violette”.
Zakończenie konkursu w piątek, 22 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Oda do szczęścia i pochwała radości z małych rzeczy. Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która pragnie na nowo rozkwitnąć – pomimo poczucia przegranej, niewyobrażalnej tragedii i straty, która ją dotknęła.

Violette spędza całe dnie na cmentarzu. Dba o niego najlepiej jak potrafi, porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… Jest dobrym duchem tego miejsca, służącym wsparciem odwiedzającym go żałobnikom. Violette wiele już słyszała – zarówno pięknych, jak i smutnych historii. I sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął… Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie.

Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w codziennym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości. Opowiedziana z wrażliwością i wyczuciem, ciepła, przejmująca, a jednocześnie niezwykle budująca historia kobiety, która wbrew wszystkiemu uparcie wierzy w szczęście. Opowieść, która biegnie po nitce do kłębka – utkana z kaprysów losu, spraw drobnych i wielkich, strasznych i pięknych.

Ta książka jest jak promyk słońca, który z nadejściem wiosny nieśmiało przedziera się przez chmury.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe