Wygraj egzemplarze powieści „Życie Sus” Jonasa T. Bengtssona [ZAKOŃCZONY]

9 marca 2020


Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Życie Sus” Jonasa T. Bengtssona, opublikowanej w Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze współczesnej opowieści o rodzinie i zemście, współczucie i pięknie, która pokazuje mało znane oblicze Danii ? kraju, którego mieszkańcy nazywani są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Od kiedy ukazuje się Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich? Podaj rok. (2) Jaki tytuł nosiła pierwsza książka, która opublikowana została po reaktywowaniu Serii w 2018 roku, i kto był jej autorem?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich ukazuje się od 1956 roku, (2) pierwsza książka opublikowana po reaktywowaniu serii to „Niewidzialni” Roya Jacobsena.

Egzemplarze książki „Życie Sus” otrzymują:

Magdalena Stanaszek,
Robert Zamojski,
Justyna Przydanek.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów i jak rozwinie się sytuacja z dostarczaniem przesyłek z powodu koronawirusa).
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jonas T. Bengtsson ? Życie Sus”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 21 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Dziewiętnastoletnia Sus jest już w zasadzie dorosła i sama radzi sobie w życiu, ale wiele osób nadal bierze ją za dziecko. Prawie jakby czas zatrzymał się dla niej i dla jej rodziny ? zwłaszcza że brat leży w szpitalu z kawałkiem szrapnela przesuwającego się w mózgu, a ojciec przebywa w więzieniu za zamordowanie ich matki. Wkrótce jednak życie zacznie się na nowo i gdy bramy więzienia się otworzą, Sus będzie gotowa do starcia z potworem.

„Ta cyniczna wersja Pippi Pończoszanki zstępującej do podziemi Kopenhagi to kwintesencja stylu Bengtssona, który snuje opowieść z niepowtarzalnym ciepłem i empatią” ? pisze o książce Sofi Oksanen.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe