banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Wyborny trup” Agustiny Bazterriki [ZAKOŃCZONY]

4 marca 2021

We współpracy z Wydawnictwem Mova przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Wyborny trup” autorstwa Agustiny Bazterriki.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze wstrząsającej i prowokacyjnej opowieści o dystopijnym świecie przyszłości, w którym ludzi hoduje się na mięso. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czy znasz jakieś inne powieści, w których pojawia się wątek kanibalizmu? Wymień przynajmniej dwa tytuły wraz z nazwiskami ich autorów. (2) Po przeczytaniu „Wybornego trupa” niektóre osoby przestały jeść mięso. Napisz, w którym wieku w Europie pojawił się wegetarianizm.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Milczenie owiec” oraz „Hannibal” Thomasa Harrisa, „Przypadki Robinsona Kruzoe” Daniela Defoe, „Wehikuł czasu” Herberta George’a Wellsa, „Sekretna kolacja” Raphaela Montesa czy „Głód” Grahama Mastertona. Odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Wegetarianizm pojawił się w Europie w VI wieku p.n.e.

Egzemplarze powieści „Wyborny trup” Agustiny Bazterriki otrzymują:

Joanna Piętka,

Maciej Janek,

Joanna Sikorska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wyborny trup – Agustina Bazterrica”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 14 marca 2021, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Dystopijna, prowokacyjna i niezwykle ważna powieść o moralności i ludzkich żądzach. Dla czytelników o mocnych nerwach.

Po Przemianie kwitnie handel „mięsem specjalnym”. Marco, syn rzeźnika, wie, jakimi prawami rządzi się ta branża. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej osoby z goryczą obserwuje upadek ludzkiej moralności. Pewnego dnia otrzymuje prezent od jednego z kontrahentów – żywą samicę, perfekcyjny okaz wart fortunę. Wie, że domowe hodowle są surowo zakazane. Może ją sprzedać. Może zrobić ucztę. Albo może też… Gdy wzgarda i bunt wezmą górę nad rozsądkiem, zacznie łamać zasady, które sam stworzył.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe