Wygraj egzemplarze powieści „Wszystkie śmierci dziadka Jurka” Matthiasa Nawrata [ZAKOŃCZONY]

3 czerwca 2016

Wszystkie-smierci-dziadka-Jurka-konkurs
Z okazji przyjazdu do Polski Matthiasa Nawrata wspólnie z wydawnictwem Bukowy Las przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze premierowej powieści autora pt. „Wszystkie śmierci dziadka Jurka”.

Do wygrania są trzy egzemplarze powieści opisującej historię rodzinną, w której przeplatają się codzienność, polityka, dowcip uliczny, doświadczenia wojenne, elementy autobiograficzne i fikcja. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaką niemiecką nagrodę literacką zdobył w tym roku Matthias Nawrat dzięki m.in. powieści „Wszystkie śmierci dziadka Jurka”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Matthias Nawrat – Wszystkie śmierci dziadka Jurka”.
Zakończenie konkursu w piątek, 17 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Pytanie było nieco podchwytliwe i prawidłowa odpowiedź mogła brzmieć: „nagroda Alfreda Doeblina dla młodych pisarzy”, ale też „Bremer Literaturpreis”.

Egzemplarze powieści „Wszystkie śmierci dziadka Jurka” otrzymują:

Adrian Harasimczuk
Ewa Rogala
Wojciech Mach.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Wszystkie-smierci-dziadka-JurkaMatthias Nawrat „Wszystkie śmierci dziadka Jurka”

Opis: Historia rodzinna na tle historii Polski i Europy XX wieku. Smutna i śmieszna zarazem. Matthias Nawrat, pisarz wywodzący się z pokolenia emigracji solidarnościowej (wyjechał do Niemiec jako dziecko) jest w Polsce jeszcze nieznany, choć ma już w swoim dorobku kilka książek. Jego najnowsza powieść ? „Wszystkie śmierci dziadka Jurka” ? z pewnością to zmieni. Jej kanwą uczynił Nawrat opowieści swojego dziadka Jurka ? zasłyszane bezpośrednio przez narratora (wnuczka) lub członków rodziny. Ponieważ bohater urodził się przed wojną w Warszawie, a po wojnie trafił na tzw. Ziemie Odzyskane, do Opola, ich tłem jest w gruncie rzeczy historia Polski od czasów okupacji po ostatnie lata PRL-u. Wydarzeniem uruchamiającym film wspomnień jest rzeczywista śmierć dziadka, na którego pogrzeb przyjeżdża narrator, wracając tym samym do swojej przeszłości. Opowiedziana z wirtuozerią, a jednocześnie bardzo wzruszająco współczesna tragikomiczna opowieść łotrzykowska, która grozie i mrokowi czasów, w jakich przyszło żyć bohaterowi, przeciwstawia humor (często czarny) i życiową mądrość oraz po prostu spryt, broniący przed opresyjnością czasów i systemów w zmieniającej się Europie. Pomysłowość, jaką w tak rozumianej strategii przeżycia przejawia dziadek Jurek, powoduje, że zmartwychwstaje z kolejnych swoich śmierci, których nie miał prawa przeżyć. Wszystko to sprawia, że jest to książka śmieszna, groteskowa i smutna na przemian ? jak samo życie.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe