Wygraj egzemplarze powieści „Wojna i terpentyna”! [ZAKOŃCZONY]

28 stycznia 2016

wojna-i-terpentyna-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści flamandzkiego pisarza Stefana Hertmansa zatytułowanej „Wojna i terpentyna”.

Pięć egzemplarzy pięknej i sugestywnej powieści powstałej na bazie wspomnień dziadka pisarza, malarza-kopisty, którego młodość naznaczona była biedą i wojennymi doświadczeniami, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Kiedy wojska niemieckie zaatakowały Belgię w ramach I wojny światowej? Podaj dokładną datę.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wojna i terpentyna”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 11 lutego, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź mogła zawierać datę 3, 4 lub 5 sierpnia (od nocnej inwazji na Belgię po rozpoczęcie oblężenia Li?ge).

Egzemplarze powieści „Wojna i terpentyna” otrzymają:

Marta Wrońska,
Sebastian Bujnowski,
Rafał Wasiucionek,
Arletta Brachaczek,
Jacek Lange.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

wojna-i-terpentynaStefan Hertmans „Wojna i terpentyna”

Opis: Niezwykły fresk. Opowieść o małym bohaterze podczas wielkiej wojny, który marzył o tym, by zostać artystą. Na krótko przed śmiercią Urbain, dziadek Stefana Hertmansa, przekazał mu kilka zapisanych zeszytów ? dzienniki, w których zapisał swoje życie. Wnuk obiecał, że zrobi coś z tym materiałem, choć dramatyczne historie rodzinne zasłyszane w dzieciństwie sprawiły, że przez wiele lat bał się zajrzeć do tekstu. W końcu to zrobił. Ich lektura uświadomiła mu, że musi opisać losy dziadka naznaczone biedą, strasznymi doświadczeniami żołnierza frontowego w czasie I wojny światowej, a po wojnie ? przedwczesna? śmiercią jego wielkiej miłości. Hertmans stworzył wspaniałą opowieść o okrucieństwie, strachu i przemocy, ale także o odwadze, nadziei i sile potrzebnej do przetrwania. To nie tylko wyjątkowy zapis nieco zapomnianej, ale jakże bogatej historii Flandrii, to także powieść o ukrytej pasji i o tym, co wojna może uczynić z duszą skromnego, ale niezwykłego człowieka. „Wojna i terpentyna” to fascynujący obraz życia człowieka, które zbiegło się z tragediami XX wieku ? oraz pośmiertna, niemal mityczna próba pozwolenia, aby to życie wybrzmiało.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe