banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „W skorupce orzecha” Iana McEwana [ZAKOŃCZONY]

21 czerwca 2017


Z okazji 69. urodzin Iana McEwana wspólnie z wydawnictwem Albatros organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści brytyjskiego pisarza zatytułowanej „W skorupce orzecha”.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze książki, która jest współczesną reinterpretacją „Hamleta” Williama Szekspira i opowiada starą jak świat historię o zdradzie i zbrodni z dość nieoczywistego punktu widzenia. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: W których powieściach, w swoim wieloletnim dorobku, Ian McEwan zastosował pierwszoosobową narrację? Podaj tytuły tych książek.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Ian McEwan – W skorupce orzecha”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 3 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Jak się okazuje, tym razem zadanie nie było łatwe. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Betonowy ogród”, „Czarne psy”, „Przetrzymać tę miłość”, „Słodka przynęta”. Można też było wymienić „Pokutę” (w ostatniej części występuje pierwszoosobowy narrator). Kwestią dyskusyjną jest, czy powinno się również wymieniać „Marzyciela”, ale jeśli ktoś tak zrobił, to też potraktowaliśmy to jako prawidłowe wskazanie.

Egzemplarze powieści „W skorupce orzecha” otrzymują:

Magdalena Krasnodębska,
Wojciech Domański,
Kamil Stefaniak,
Natalia Czarnecka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Opis: Opowiedziana z niezwykłej perspektywy „W skorupce orzecha” jest klasyczną opowieścią o zbrodni i zdradzie autorstwa jednego z najbardziej cenionych współczesnych brytyjskich powieściopisarzy, autora m.in. „Pokuty”, „Słodkiej przynęty” czy na „Na plaży w Chesil”. Historia stara jak świat, opowiedziana na nowo, w niecodzienny sposób. Tajemniczy narrator, ukryty w sekretnym miejscu, niedostępnym dla oczu i uszu, jest jednocześnie świadkiem i mimowolnym uczestnikiem spisku. Jeśli knowania się powiodą, zostanie prawdopodobnie uznany za jednego z winnych tej zbrodni. Jeśli zaś w ich następstwie utraci być może najbliższą mu na świecie osobę, sam w pewnym sensie stanie się ofiarą tego morderczego podstępu. Zajrzyjcie zatem do środka i pozwólcie, by dramat rozegrał się na waszych oczach. W Londynie trwa właśnie upalne lato. Mieszkańcy wiekowej kamienicy, nie żałując sobie wybornego wina, roją w jej chłodnych murach o sukcesie zbrodniczego planu.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe