Wygraj egzemplarze powieści „Taniec zegara” Anne Tyler! [ZAKOŃCZONY]

28 lutego 2019


Z okazji polskiej premiery „Tańca zegara”, najnowszej powieści laureatki Pulitzera Anne Tyler, wspólnie z wydawcą książki, oficyną Poradnia K, postanowiliśmy zorganizować dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze słodko-gorzkiej i wzruszającej opowieści o odpowiedzialności i spełnieniu, nadziei i żałobie oraz o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosi powieść, za którą Anne Tyler otrzymała Nagrodę Pulitzera? (2) Ile książek Anne Tyler doczekało się przekładu na język polski (wliczając najnowszą, „Taniec zegara”)?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Lekcje oddychania” w 1989 roku. (2) Trzynaście („Drabina czasu”, „Lekcje oddychania”, „Na szpulce niebieskiej nici”, „Niebieska żegluga”, „Obiad w restauracji dla samotnych”, „Obok życia”, „Poskromienie złośnicy: Dziewczyna jak ocet”, „Pożegnanie dla początkujących”, „Przypadki Morgana”, „Przypadkowy turysta”, „Święty być może”, „Kiedy byliśmy dorośli” i „Taniec zegara”).

Egzemplarze powieści „Taniec zegara” otrzymują:

Paweł Albecki,
Marta Szweda,
Agata Warczachowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Anne Tyler ? Taniec zegara”.
Zakończenie konkursu w środę, 13 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: „Tak dawno już nie czułam się potrzebna” ? mówi sześćdziesięciojednoletnia Willa Drake do swojego męża, zanim podejmie jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu.

Bohaterkę dwudziestej drugiej powieści Anne Tyler poznajemy, gdy jest na życiowym zakręcie. Z synami utrzymuje sporadyczny kontakt, jej drugi mąż domaga się nieustannej uwagi. Pewnego dnia Willa odbiera niespodziewany telefon ? była dziewczyna jej syna została postrzelona i ktoś musi się zająć jej dziewięcioletnią córką. Willa postanawia pomóc: nie tylko opiekuje się dziewczynką i jej matką, wchodzi też w relacje z sąsiadami, jednym zdaniem, zadomawia się, co wkrótce stanie się powodem do nieporozumień. Co zrobi Willa, gdy przyjdzie jej podjąć ważną życiową decyzję? Czy więź, która łączy ją z Cheryl, małą dziewczynką, która mogłaby być jej wnuczką, jest warta poświęceń?

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe