Wygraj egzemplarze powieści „Syrena i pani Hancock” Imogen Hermes Gowar [ZAKOŃCZONY]

15 lutego 2019


Z okazji polskiej premiery powieści „Syrena i pani Hancock” Imogen Hermes Gowar wspólnie z wydawnictwem Albatros zorganizowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści porównywanej z takimi klasykami jak Charles Dickens czy Jane Austen, ale która powinna spodobać się również wielbicielom fantastyki spod znaku „Jonathana Strange?a i pana Norrella”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czym były syreny z Fidżi? Dla ułatwienia dodamy, że jedna z nich stanowiła inspirację do napisania powieści. (2) Które polskie miasta mają w herbie syrenę z rybim ogonem? Wymień przynajmniej dwa.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Syreny z Fidżi to twory wykonywane przez ludzi, które miały udawać zwłoki prawdziwej syreny. Do ich robienia wykorzystywano głowę małpy, tułów ryby i papier-mache. (2) Warszawa, Białobrzegi, Ustka.

Egzemplarze powieści „Syrena i pani Hancock” otrzymują:

Marcin Drewicz,
Dominika Kościelnik,
Edyta Jasionowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Imogen Hermes Gowar ? Syrena i pani Hancock”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 28 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Syrena to bardzo niebezpieczna zdobycz. Podobnie jak kurtyzana. Pewnego wrześniowego wieczoru w 1785 roku kupiec Jonah Hancock słyszy niecierpliwe pukanie do drzwi. W progu stoi jeden z jego najlepszych kapitanów, klnąc, plując i nerwowo przestępując z nogi na nogę. Statek pana Hancocka przepadł. Ale kapitan przywiózł kupcowi coś, co swoją wartością znacznie go przewyższa? Wyłowionego z morskich odmętów dziwnego stwora, który bez wątpienia jest? najprawdziwszą syreną!

Kiedy plotka roznosi się po okolicznych dokach, kawiarniach i lupanarach, wszyscy chcą zobaczyć syrenę pana Hancocka. A on bardzo chce na tym cudzie zarobić. Zgadza się więc wypożyczyć osobliwą poczwarę do najsławniejszego domu rozpusty w Londynie.

W tym luksusowym przybytku czeka na pana Hancocka o wiele więcej syren. Znacznie groźniejszych i bardziej ponętnych niż jego morski stwór ? gotowych dać mu szczęście, o którym marzy, lub zhańbić go i przywieść do zguby?

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe