banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Światła wojny” Michaela Ondaatjego [ZAKOŃCZONY]

1 lipca 2019


We współpracy z wydawnictwem Albatros organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nominowanej do Nagrody Bookera powieści „Światła wojny” autorstwa Michaela Ondaatjego.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze elegijnego thrillera o wojnie i miłości, śmierci i stracie, pamięci i poświęceniu, który ma w sobie urok mrocznej baśni rozgrywającej się w powojennym Londynie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosi najsłynniejsza powieść Michaela Ondaatjego, którą uhonorowano Złotym Bookerem dla najlepszego anglojęzycznego dzieła literackiego minionego półwiecza? (2) Który były prezydent Stanów Zjednoczonych chwalił się lekturą powieści „Światła wojny” ubiegłorocznego lata?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Angielski pacjent”, (2) Barack Obama.

Egzemplarze powieści „Światła wojny” otrzymują:

Ewelina Krawczyńska,
Paulina Cegłowska,
Romualda Stasiak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Michael Ondaatje ? Światła wojny”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 14 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Opowieść tak zagadkowa i migotliwa, jak zagadkowe i migotliwe mogą być tylko wspomnienia?

Rok 1945. Londyn odbudowuje się po latach wojny. Rodzice czternastoletniego Nathaniela i jego starszej siostry, Rachel, wyjeżdżają do Singapuru i pozostawiają rodzeństwo pod opieką tajemniczego mężczyzny, którego ci nazywają Ćmą. Rachel i Nathaniel podejrzewają, że jest on kryminalistą, a każdy dzień utwierdza ich w tym przekonaniu ? zwłaszcza kiedy zaczynają poznawać jego ekscentrycznych przyjaciół? Każda z galerii postaci, z którymi zapozna ich Ćma, zdaje się wiedzieć, jak najlepiej ochronić Nathaniela i Rachel ? i jak najlepiej ich wychować, czasem w zupełnie niezwyczajny sposób.

Dziesiątki lat później Nathaniel zaczyna odkrywać wszystko, czego nie wiedział lub nie rozumiał w latach po wojnie. Ta właśnie podróż ? przez rzeczywistość, wspomnienia i imaginacje ? jest opisana w tej wspaniałej powieści Michaela Ondaatjego.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe