Wygraj egzemplarze powieści „Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie” Jesmyn Ward [ZAKOŃCZONY]

12 marca 2019


We współpracy z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści Jesmyn Ward pt. „Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze przejmującej opowieści o rodzinie i tworzeniu własnej tożsamości, za którą autorka otrzymała drugą w swojej karierze prestiżową amerykańską nagrodę literacką National Book Award. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosiła powieść, za którą Jesmyn Ward zdobyła pierwszą nagrodę National Book Award? (2) Którym jeszcze autorom oprócz Jesmyn Ward udało się zdobyć dwie (lub więcej) nagrody National Book Award w kategorii „literatura piękna”? Podaj nazwiska przynajmniej trzech takich pisarzy.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Salvage the bones”. (2) Należało wymienić trzech spośród następujących pisarzy: Saul Bellow, John Cheever, William Faulkner, William Gaddis, Bernard Malamud, Wright Morris, Philip Roth, John Updike, Jesmyn Ward.

Egzemplarze powieści „Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie” otrzymują:

Leszek Wołkowski,
Dawid Stefański,
Monika Wiecka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jesmyn Ward ? Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 25 marca 2019 roku, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Jesmyn Ward, stypendystka MacArthur „Genius” Grant i dwukrotna laureatka National Book Award, nareszcie po polsku we współczesnej powieści o rodzinie, budowaniu tożsamości i granicach opowiadania.

Trzynastoletni Jojo na swój sposób próbuje zrozumieć, co znaczy być dobrym człowiekiem. Stopniowo poznaje świat, czerpiąc zarówno z bliskich mu wzorców, rodzinnych opowieści oraz legend.

Splot wydarzeń zabierze go w podróż do więzienia stanowego Parchman w mrocznym sercu Missisipi, gdzie natrafi na pewnego udręczonego chłopca, który nosi w sobie całe zło amerykańskiego Południa. On również nauczy Jojo czegoś na temat człowieczeństwa, a także dziedzictwa, przemocy i miłości.

„Głęboka wiwisekcja amerykańskich koszmarów. Przeczytajcie koniecznie” ? poleca Margaret Atwood.

„Powieść drogi, z której nie ma odwrotu. Oszałamiająca książka!” ? poleca Marlon James.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe