Wygraj egzemplarze powieści „Serce pełne skorpionów” Wojciecha Engelkinga [ZAKOŃCZONY]

19 marca 2021

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Serce pełne skorpionów” napisanej przez Wojciecha Engelkinga.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze opowieści o licealnej miłości, piłce nożnej i politycznym spisku, osadzonej w Warszawie na początku lat 60. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czy znasz jakieś inne współczesne powieści, których akcja rozgrywa się w okresie PRL-u? Wymień przynajmniej dwa tytuły wraz z nazwiskami ich autorów. (2) Ile powieści, oprócz „Serca pełnego skorpionów”, wydał do tej pory Wojciech Engelking? Podaj ich tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak: „Wampir z M-3” Andrzeja Pilipiuka, „Masz to jak w banku” Ryszarda Ćwirleja, „Łaska” Anny Kańtoch, „Chłopaki w sofiksach” Jakuba Porady, „Miłość w stanie wyższej konieczności” Krystyny Lubelskiej, „Dzień Wagarowicza” Robert Ziębińskiego, „Niebieski autobus” Barbary Kosmowskiej czy „Julita i huśtawki” Hanny Kowalewskiej. Odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Wojciech Engelking wydał do tej pory, oprócz „Serca pełnego skorpionów”, trzy powieści: „(niepotrzebne skreślić)”, „Lekcje anatomii doktora D.” oraz „Człowiek znikąd”.

Egzemplarze książki „Serce pełne skorpionów” Wojciecha Engelkinga otrzymują:

Alicja Księżopolska-Kaczorowska,
Agnieszka Grińska,
Maciej Szafranek.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wojciech Engelking – Serce pełne skorpionów”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 28 marca 2021, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Warszawa, rok 1960. Mroczne miasto, które podnosi się z ruin. Jacek ma 16 lat, głowę pełną opowieści, na nogach jeansy Lee, na torsie biały podkoszulek i spojrzenia rówieśniczek. Wygląda prawie jak James Dean, potrafi mówić jak on i… czuje się trochę jak on. W paczce chłopaków ze Śródmieścia, w liceum, na boisku. Gdy do pokoju pełnego spoconych ciał, dymu papierosowego, butelek i dźwięków rock’n’rolla wchodzi Nina, atmosfera gęstnieje. Dziewczyna, która przyjechała do Warszawy ze Związku Radzieckiego nie wygląda na licealistkę, nie zachowuje się jak ona. Gdzieś tam pewnie czeka na nią starszy chłopak, jazzman albo aktor. W tym samym czasie w zaciszu pewnej garsoniery, równie zadymionej, toczy się gra, o której bawiący się nastolatkowie nie mogą mieć pojęcia. Gra, od której zależy nie tylko ich życie, ale też przyszłość Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe