banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Po drugiej stronie lustra” [ZAKOŃCZONY]

4 września 2015

dom-po-drugiej-stronie-lustra-konkurs
Z okazji polskiej premiery powieści „Dom po drugiej stronie lustra” napisanej przez Vanessę Tait, prawnuczkę pierwowzoru Alicji w Krainie Czarów, wspólnie z wydawnictwem Czwarta Strona przygotowaliśmy dla was konkurs.

Pięć egzemplarzy powieści opowiadającej o genezie powstania słynnego dzieła Lewisa Carrolla rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: W jakich okolicznościach Lewis Carroll po raz pierwszy opowiedział historię, której główną bohaterką była Alicja?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Dom po drugiej stronie lustra”.
Zakończenie konkursu w piątek, 18 września, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Carroll po raz pierwszy opowiedział historię, która stała się podstawą „Alicji w Krainie Czarów”, podczas wycieczki łodzią po Tamizie z Alice Liddell i jej dwiema siostrami.

Egzemplarze powieści „Dom po drugiej stronie lustra” otrzymają:

Justyna Serowik,
Natalia Miecznikowska,
Radosław Filipow,
Przemysław Sputo,
Anna Kolankiewicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

dom-po-drugiej-stronie-lustVanessa Tait „Dom po drugiej stronie lustra”

Opis: Główną bohaterką książki jest Maria – typowa kobieta schyłku epoki wiktoriańskiej, która hołduje kodeksowi moralnemu, nie ma wielkich wymagań wobec świata, a praca nie przynosi jej satysfakcji. Maria ma 28 lat i choć uchodzi za starą pannę, bardzo pragnie wyjść jeszcze za mąż. Życie tej prostej, niezbyt sympatycznej i nudnej guwernantki, która nie przepada za dziećmi, nabiera kolorów, kiedy podejmie pracę u nader dziwacznej rodziny dziekana Liddella. Jego elegancka, wesoła żona, osobliwy wielebny Dodgson i trzy dziewczynki – Ina, Edyta i Alicja Liddell przewrócą jej życie do góry nogami. Nagle kobieta trafia do świata wyższych sfer, o którym do tej pory mogła usłyszeć jedynie od plotkujących sąsiadek swojej matki. Guwernantka kompletnie nie rozumie tego świata. To, co widzi, jest dla niej niepojęte. Nawet jeśli chciałaby stać się taka jak jej pracodawcy, doskonale zdaje sobie sprawę, że niełatwo będzie jej odmienić własne, pełne konwenansów i dewocyjnej religijności, życie.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe