Wygraj egzemplarze powieści „Pewnego rodzaju miłość” Alicji Gęścińskiej [ZAKOŃCZONY]

13 listopada 2017


Z okazji premiery powieści „Pewnego rodzaju miłość”, prozatorskiego debiutu Alicji Gęścińskiej, znanej filozofki polskiego pochodzenia mieszkającej w Belgii, wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze niecodziennej opowieści o trzech kobietach kochających jednego mężczyznę ? męża, profesora i ojca. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Alicja Gęścińska prowadzi w belgijskiej telewizji Canvas program filozoficzny zatytułowany „Wanderlust”, w którym spotyka się ze znanymi osobistościami ze świata filozofii, nauki i mediów. Jak nazywa się i czym zajmuje polski twórca, który gościł w jednym z odcinków programu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Alicja Gęścińska ? Pewnego rodzaju miłość”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 27 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Krzysztof Zanussi, reżyser i scenarzysta filmowy i teatralny (ale też pedagog i filozof).

Egzemplarze powieści „Pewnego rodzaju miłość” otrzymują:

Bartłomiej Biront,
Paulina Szkudlarek,
Anna Kromplewska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Alicja Gęścińska „Pewnego rodzaju miłość”

Opis: Trzy kobiety oraz jeden mężczyzna, który każdej z nich pozostawia zagadki do rozwiązania oraz pewnego rodzaju miłość. Historia pełna wzruszeń i opowieść o dopiero dojrzewających uczuciach. Przepleciona cytatami, niecodzienna opowieść o codzienności. Rodzinne losy i studencki świat wypełniony przygodami ? nie tylko intelektualnymi, ale, przede wszystkim, pełnymi namiętności i emocji. Opowieść o miłości, która jest jak życie ? tyle, że dłuższa, czyli historia trzech kobiet kochających jednego mężczyznę ? męża, profesora i ojca.

Wydarzenia przedstawione zostały z punktu widzenia córki Elżbiety oraz kochanki Anny. Elżbieta, zmagająca się z własnymi uczuciami po śmierci ojca, uwielbianego przez studentów profesora uniwersyteckiego i Anna, belgijska studentka na stypendium w Stanach Zjednoczonych. Autorka pokazuje mężczyznę oczami kobiet, z których każda kochała go w zupełnie inny sposób. Anna bezgranicznie, namiętnie, z zachwytem słuchała jego wykładów na temat niemieckiej kultury, muzyki, ale także cytatów wygłaszanych w codziennym życiu. Elżbieta przez wiele lat wspólnego życia buntowała się przeciw doskonałości swojego ojca, jego przyzwyczajeniom i jego mądrościom wypowiadanym przy każdej możliwej okazji. Czy z tych dwóch opowieści można otrzymać portret jednego mężczyzny? Jaki naprawdę był Raymond Vernon?

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki „Pewnego rodzaju miłość”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe