Wygraj egzemplarze powieści „Patrioci” Sany Krasikov! [ZAKOŃCZONY]

10 kwietnia 2018


Z okazji polskiej premiery powieści „Patrioci” Sany Krasikov wspólnie z wydawnictwem W.A.B. postanowiliśmy przygotować dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze imponującej rozmachem, trzypokoleniowej sagi opisującej losy Amerykanów zafascynowanych ideami komunizmu, którzy w latach 30. XX wieku osiedlili się w Rosji Sowieckiej, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Kto jako pierwszy użył terminu „zimna wojna”, który był później używany do określania stosunków panujących pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Zachodem a ZSRR i Blokiem Wschodnim? Podaj imię i nazwisko tego pisarza.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „George Orwell”.

Egzemplarze książki „Patrioci” otrzymają:

Maria Amribd-Owczarek,
Piotr Bernacki,
Arkadiusz Łapiński.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sana Krasikov”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 23 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Sana Krasikov „Patrioci”

Opis: Idealizm, zdrada i rodzinne sekrety ? imponująca powieść obejmująca dwa kraje i trzy epoki, od lat 30. XX wieku po współczesność. W czasach wielkiego kryzysu młoda Amerykanka Florence Fein opuszcza Brooklyn dla czegoś, co zdaje się jej ciepłą posadką w Moskwie, a przy tym obietnicą miłości i niezależności. Po przyjeździe do Związku Radzieckiego szybko wpada w pułapkę systemu, z której nie ma ucieczki. Po latach jej syn Julian emigruje do Stanów Zjednoczonych, ale jego praca w przemyśle naftowym łączy się z częstymi wizytami w Moskwie. Kiedy odtajnione zostają akta KGB jego matki, Julian postanawia zgłębić rodzinną historię, a przy okazji nakłonić swego syna Lenny?ego, próbującego robić interesy w putinowskiej Rosji, do powrotu do domu. To, co odkryje w archiwach, okaże się przerażające i bolesne ? nieznana historia Amerykanów porzuconych przez własną ojczyznę. Patrioci to zarazem romans i powieść szpiegowska, klasyczna saga i współczesna powieść idei. Przeplatając historię matki i narrację syna, Sana Krasikov tworzy poruszającą opowieść o skomplikowanych, naznaczonych polityką relacjach rodzinnych i potrzebie zrozumienia motywacji swych bliskich, a jednocześnie obraz pełnych sprzeczności stosunków dwóch supermocarstw.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe