Wygraj egzemplarze powieści „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya” Waltera Mosleya [ZAKOŃCZONY]

29 kwietnia 2022

We współpracy z Wydawnictwem Replika organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze zekranizowanej przez Apple TV+ powieści „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya” autorstwa Waltera Mosleya.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze niezwykle poruszającej opowieści o sile wspomnień i rodzinnych wartościach autorstwa pisarza uhonorowanego medalem za wybitny wkład w literaturę amerykańską. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki polski tytuł nosiła debiutancka powieść Waltera Mosleya, od której rozpoczęła się jego literacka kariera? Podaj też polski tytuł ekranizacji tej książki. (2) W miniserialu na podstawie „Ostatnich dni Ptolemeusza Greya” główną rolę gra Samuel L. Jackson. Czy znasz jakieś inne powieściowe adaptacje (filmy lub seriale), w których wystąpił ten aktor? Wymień przynajmniej trzy.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Debiutancka powieść Waltera Mosleya, od której rozpoczęła się jego literacka kariera, nosi tytuł „Śmierć w błękitnej sukience” i została sfilmowana pod tytułem „W bagnie Los Angeles”. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie powieściowe adaptacje, jak „Czas zabijania”, „Osobliwy dom pani Peregrine”, „Komórka” (z 2016 r.), „Kula”, „Czas patriotów”, „Kolor zbrodni” czy „Co z oczu, to z serca”.

Egzemplarze powieści „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya” Waltera Mosleya otrzymują:

Bogdan Zapust,
Damian Politański,
Natasza Burczyk.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Walter Mosley – Ostatnie dni Ptolemeusza Greya”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 10 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W wieku dziewięćdziesięciu jeden lat Ptolemeusz Grey jest człowiekiem zapomnianym przez świat – przyjaciół, rodzinę, a nawet przez siebie samego. Zamknięty w czterech ścianach mieszkania pogrąża się samotnie w demencji.

Pewnego dnia na pogrzebie siostrzeńca spotyka siedemnastoletnią Robyn i doświadcza znaczącej odmiany – w głowie, w sercu i w życiu.

Robyn jest inna niż wszyscy. Zabrania Ptolemeuszowi żyć w zapomnieniu, wśród dręczących go wspomnień, i całkowicie odmienia jego egzystencję. Z jej pomocą, a także za sprawą eksperymentalnej terapii, Ptolemeusz wynurza się z izolacji. Znów doświadcza radości życia, a jego blaknący umysł odzyskuje klarowność i wigor, co pozwala odkryć niedostępne od dekad tajemnice.


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe