banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „O człowieku, który podpalił wiek dwudziesty…”! [ZAKOŃCZONY]

14 stycznia 2016

o-czlowieku-ktory-podpalil-konkurs
Z okazji niedawnej premiery powieści Iana Thorntona „O człowieku, który podpalił wiek dwudziesty, choć wcale tego nie chciał” wspólnie z wydawcą książki, oficyną Marginesy, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Pięć egzemplarzy dowcipnej i błyskotliwej powieści o XX wieku, rozbuchanym ego i mniej lub bardziej szczęśliwych (i nieszczęśliwych) zbiegach okoliczności, które zaważyły na losach wielu ludzi, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Johan Thoms, główny bohater powieści i szofer arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w dniu zamachu w Sarajewie, to postać fikcyjna. Jak w rzeczywistości nazywał się kierowca, który siedział 28 czerwca 1914 roku za kółkiem samochodu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „O człowieku, który podpalił wiek dwudziesty, choć wcale tego nie chciał”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 28 stycznia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Leopold Lojka.

Egzemplarze powieści „O człowieku, który podpalił wiek dwudziesty, choć wcale tego nie chciał” otrzymują:

Klementyna Jarmusz,
Piotr Gardocki,
Daniel Czardybon,
Edyta Starczewska,
Izabela Nagórska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

o-czlowieku-ktory-podpalil-wiek-dwudziesty-choc-wcale-tego-nie-chcialIan Thornton „O człowieku, który podpalił wiek dwudziesty, choć wcale tego nie chciał”

Opis: Sarajewo przed I wojną światową. Johan Thoms, student tamtejszego uniwersytetu, zostaje kierowcą generała Potiorka (postać autentyczna, gubernator Bośni). I to właśnie on prowadzi samochód z arcyksięciem Franciszkiem Ferdynandem i jego małżonką Zofią w czasie zamachu Sarajewie 28 czerwca 1914 r. Prowadząc, popełnia błąd, skręca w zaułek, z którego nie umie się wycofać, wtedy padają strzały. Thoms ucieka. Latami tuła się po Europie, wciąż obwiniając się o kolejno następujące dramaty. Historia sąsiaduje z groteską, tworząc porywającą błyskotliwą opowieść o szaleństwie XX wieku.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści Thorntona.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe