Wygraj egzemplarze powieści „Nemezis” Macieja Siembiedy [ZAKOŃCZONY]

13 maja 2023

Z okazji premiery nowej powieści Macieja Siembiedy zatytułowanej „Nemezis” wspólnie z Wydawnictwem Agora przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze nowej powieściowej sagi autora, w której śledzimy losy pochodzącego z Opola Bruna Janoschka, od czasów II wojny światowej, przez Egipt lat 50., komunistyczną rzeczywistość w PRL, aż po czasy transformacji ustrojowej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jak zachęciłbyś jednym zdaniem do sięgnięcia po książki Macieja Siembiedy?


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie konkursowe wykazaliście się niemałą kreatywnością. Polecaliście czytanie Macieja Siembiedy merytorycznie, zabawnie, rymująco, a nawet wplatając w treść zachęty tytuły książek pisarza.

Ostatecznie w wewnątrzredakcyjnym głosowaniu zdecydowaliśmy, że egzemplarze książki „Nemezis” otrzymują:

Jakub Gajniak,
Barbara Kiryjczuk,
Grzegorz Skowron.

Nagrody zostaną wysłane po otrzymaniu kompletu adresów od laureatów.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maciej Siembieda – Nemezis”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 22 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które podadzą najciekawsze w ocenie redakcji odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: O Brunie i Herbercie przestępczy światek opolskiego Zaodrza mówił „bracia Janoschek”, jakby byli jednym. I prawdą było, że poszliby za sobą w ogień. Gdy Herbert ginie, Bruno poprzysięga zemstę – na dziesięciolecia staje się ona jego obsesją. W każdej z brawurowych ról, które napisało dla niego życie: fenomenalnego artysty cyrkowego rzucającego nożami, hitlerowskiego komandosa w czasie II wojny światowej z legendarnego oddziału Otta Skorzenego, PRL-owskiego więźnia, wreszcie uczestnika niebezpiecznej gry o przyszłość Śląska w nowej Europie.

Dlaczego Bruno musiał uciekać z domu? Jaką tajemnicę nosiła w sercu przez lata Greta, dziewczyna obu braci, i czemu nagle wybrała tego drugiego? Jak los skrzyżuje drogi Bruna i rodziny spolszczonych Greków Tosidowskich, znanych czytelnikom z sagi „Katharsis”? Wreszcie: czy w życiu Bruno Janoschka chodzi tylko o zemstę? A może stał się on pionkiem w grze znacznie potężniejszych sił?

„Nemezis” to pasjonujący epicki thriller z tajemnicami historii i najmroczniejszymi figurami starożytnej mitologii w tle, w którym, jak zwykle u mistrza intrygi Macieja Siembiedy, fikcja miesza się z prawdą a zagadki tożsamości i uwikłanie bohaterów w najgorętsze i najbardziej niebezpieczne namiętności, znajdują wyjaśnienie w mocnym i zaskakującym finale.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe