banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Na plaży Chesil” Iana McEwana! [ZAKOŃCZONY]

27 lipca 2018


Z okazji polskiej premiery ekranizacji „Na plaży Chesil” wspólnie z dystrybutorem filmu, M2 Films, przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści Iana McEwana będącej pierwowzorem literackim tej produkcji.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze nominowanej do Nagrody Bookera niezwykle subtelnej opowieści o tym, ile w życiu znaczą niewypowiedziane słowa i nieuczynione gesty, którą przeniósł na ekran reżyser Dominic Cooke. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Który reżyser jako pierwszy chciał przenieść na ekran powieść „Na plaży Chesil” (ale ostatecznie musiał zrezygnować z projektu)? Podaj jego imię i nazwisko.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Sam Mendes.

Uznaliśmy, że egzemplarze powieści „Na plaży Chesil” otrzymają:

Paweł Nieckula,
Adam Garnys,
Aneta Ślusarek,
Monika Ukleja.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni od otrzymania adresów od zwycięzców.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Na plaży Chesil”.
Zakończenie konkursu w środę, 8 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.

W ekranizacji powieści Iana McEwana wystąpili nominowana do Oscara Saoirse Ronan („Lady Bird”) oraz Billy Howle („Dunkierka”).

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe