Wygraj egzemplarze powieści „Mr. Breakfast” Jonathana Carrolla! [ZAKOŃCZONY]

1 listopada 2019


Z okazji premiery najnowszej powieści Jonathana Carrolla zatytułowanej „Mr. Breakfast” wspólnie z wydawcą książki, Domem Wydawniczym Rebis, postanowiliśmy przygotować dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści, która ? zgodnie ze słowami Neila Gaimana ? jest piękną i błyskotliwą refleksją na temat sztuki, miłości, natchnienia i tego, po co warto żyć. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Dzięki któremu znanemu polskiemu pisarzowi Jonathan Carroll zadebiutował w naszym kraju? (2) W którym roku Jonathan Carroll po raz pierwszy odwiedził Polskę?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) dzięki Stanisławowi Lemowi, (2) w 1996 roku.

Egzemplarze książki „Mr. Breakfast” otrzymują:

Maciej Gąska,
Natalia Nowaczyk,
Weronika Piwońska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jonathan Carroll ? Mr. Breakfast”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 12 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Kiedy jedno życie to za mało. Niespełniony komik Graham Patterson przejeżdża przez zapyziałe miasteczko w Karolinie Północnej, gdy nagle psuje mu się samochód. Zmuszony czekać dwa dni na naprawę, zachodzi do salonu tajemniczej tatuażystki. Zachwycony jej kunsztem, postanawia zrobić sobie tatuaż, który ?najmniej mu się podoba?. Nie ma pojęcia, że tym samym zyskał moc przemieszczania się między równoległymi rzeczywistościami. Od tej pory życie Grahama Pattersona rozszczepia się na trzy splatające się wersje jego biografii. Kłopot w tym, że wersje te zaczynają się z sobą mieszać? Dowcipna, lekka forma, a jednak skłaniająca do namysłu ? Carroll jest w tym mistrzem!

„Minutę temu skończyłem Twoją znakomitą powieść. Końcowe rozdziały czytałem wolniej, sycąc się cudownymi szczegółami. Ta książka jest dla Ciebie zarówno charakterystyczna ? stanowiąc część mozaiki Carrolla ? jak też jedyna w swoim rodzaju. Podoba mi się jej szufladkowa budowa na zasadzie rosyjskich matrioszek i podobają mi się nowe ujęcia, kiedy wcześniejsze zdarzenia ukazują odmienne oblicze w świetle późniejszych. Podoba mi się humor ? figlarność, głupawe dowcipy i surrealnie proste/prosto surrealne kombinacje słów, które od początku są Twoim znakiem rozpoznawczym” ? Jonathan Lethem.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe