Wygraj egzemplarze powieści „Młody Mungo” autorstwa Douglasa Stuarta [ZAKOŃCZONY]

22 kwietnia 2023

Z okazji polskiej premiery nowej powieści Douglasa Stuarta zatytułowanej „Młody Mungo” wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze chwytającej za serce opowieści o dwóch nastolatkach z robotniczego osiedla Glasgow, którzy zakochują się w sobie i muszą stawić czoła homofobii i toksycznej męskości w skonfliktowanym religijnie społeczeństwie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Czy znasz jakieś inne powieści lub opowiadania, które traktują o homoseksualnej miłości w homofobicznym środowisku? Wymień przynajmniej dwa tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie podawaliście m.in. takie tytuły, jak „My policeman” Bethan Roberts, „Płynąc w ciemnościach” Tomasza Jędrowskiego, „Tajemnica Brokeback Mountain” Annie Proulx, „Zuch” Edmunda White’a, „Dni bez końca” Sebastiana Barry’ego i „Mój Giovanni” Jamesa Baldwina.

Egzemplarze książki „Młody Mungo” otrzymują::

Kamil Stańczykowski
Sylwia Brauer-Małkowska
Katarzyna Wróblewska

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Douglas Stuart – Młody Mungo”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 2 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które podadzą najciekawsze zdaniem naszej redakcji propozycje.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Dwóch młodych mężczyzn i uczucie, które nigdy nie powinno się narodzić – Douglas Stuart, autor głośnego, nagrodzonego Bookerem „Shuggiego Baina”, powraca z nową znakomitą powieścią.

Protestant Mungo i katolik James dorastają na jednym z robotniczych osiedli Glasgow, w świecie zdominowanym przez przemoc, alkoholizm i uliczne walki gangów. Powinni być śmiertelnymi wrogami, jednak wbrew przeciwnościom losu zaprzyjaźniają się, a z czasem zakochują. Swoją miłość muszą starannie ukrywać przed światem, zwłaszcza przed starszym bratem Munga, szefem jednego z gangów. Mungo i James marzą o wyrwaniu się z szarego, brutalnego świata, w którym nie ma dla nich – ani dla ich uczuć – miejsca.

„Młody Mungo” to porywająca i czuła opowieść o dorastaniu, więzach rodzinnych, znaczeniu męskości i skali przemocy, z jaką spotykają się ci, których społeczeństwo nazywa odmieńcami. To także historia ryzyka wiążącego się z kochaniem kogoś za bardzo i na przekór wszystkiemu.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe