Wygraj egzemplarze powieści „Mężczyzna imieniem Ove” Fredrika Backmana [ZAKOŃCZONY]

22 stycznia 2023

Z okazji kinowej premiery nowej ekranizacji powieści „Mężczyzna imieniem Ove” Fredrika Backmana wspólnie z wydawcą książki, oficyną Marginesy, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze (dwa w tradycyjnej okładce i dwa w filmowej) ciepłej i urzekającej opowieści o tęsknocie za bliską osobą, nieoczekiwanej przyjaźni i sile społecznych więzów. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Film z Tomem Hanksem zatytułowany „Mężczyzna imieniem Otto” to już druga ekranizacja książki Backmana. Kto wcielił się w głównego bohatera w pierwszej? Podaj imię i nazwisko aktora. (2) Wydawnictwo Marginesy opublikowało wcześniej inną powieść Backmana. Jaki nosi tytuł?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi to: (1) W rolę głównego bohatera książki „Mężczyzna imieniem Ove” w pierwszej ekranizacji wcielił się Rolf Lassgård. (2) Druga powieść Backmana opublikowana przez Wydawnictwo Marginesy to „Niespokojni ludzie”.

Egzemplarze powieści „Mężczyzna imieniem Ove” otrzymują:

Agnieszka Zatora (okładka tradycyjna),
Zuzanna Ćwiek (okładka filmowa),
Jarosław Jankowiak (okładka tradycyjna),
Paweł Byczkowski (okładka filmowa).

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.

Odpowiedzi (wraz z informacją, którą wersję książki chcielibyście otrzymać: „tradycyjna okładka” lub „filmowa okładka”) przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Mężczyzna imieniem Ove”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 31 stycznia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Na pierwszy rzut oka Ove wydaje się najbardziej gburowatym człowiekiem na świecie, zrzędą z żelaznymi zasadami, bezwzględną rutyną i skłonnością do wpadania w złość. Ludzie sądzą, że jest zgorzkniały, a on uważa, że otaczają go idioci.

Uporządkowany i samotny świat Ovego zaczyna trząść się w posadach pewnego listopadowego popołudnia wraz z pojawieniem się nowych sąsiadów – gadatliwej młodej pary z dwiema niesfornymi córkami – którzy oznajmiają swoje przybycie, niszcząc Ovemu skrzynkę na listy podczas parkowania samochodu z przyczepą. Dalsze wydarzenia tworzą ciepłą opowieść o zaniedbanych kotach, nieprawdopodobnych przyjaźniach i nieoczekiwanym wywróceniu wszystkiego do góry nogami.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe