banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Ludzie na drzewach” Hanyi Yanagihary! [ZAKOŃCZONY]

20 września 2017


Z okazji polskiej premiery debiutanckiej powieści Hanyi Yanagihary zatytułowanej „Ludzie na drzewach” wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze wielopłaszczyznowej i trzymającej w napięciu powieści o zderzeniu kultur, stawiającej pytanie o to, czy wybitne umysły mają prawo żyć ponad normami moralnymi. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Historia którego znanego naukowca stanowiła inspirację do napisania powieści „Ludzie na drzewach”? Podaj jego imię i nazwisko.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Hanya Yanagihara – Ludzie na drzewach”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 3 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Chodzi o Daniela Carletona Gajduska.

Egzemplarze powieści „Ludzie na drzewach” otrzymują:

Anna Warchoł,
Katarzyna Moskała-Czernek,
Grzegorz Dymon.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Hanya Yanagihara „Ludzie na drzewach”

Opis wydawcy: Kiedy Norton Perina podejmuje studia medyczne na Harvardzie, nikt nie podejrzewa, że arogancki młodzieniec w przyszłości zatrzęsie posadami świata nauki. Tuż przed uzyskaniem dyplomu Perina dołącza do wyprawy naukowej w niezbadane rejony Pacyfiku. Jej celem jest poznanie tajemniczego plemienia Ivu?ivu żyjącego na jednej z mikronezyjskich wysp.

Podczas gdy członkowie ekspedycji pilnie obserwują życie codzienne tubylców, uwagę młodego lekarza skupiają ludzie wyrzuceni poza nawias społeczności plemiennej ? fizycznie krzepcy sześćdziesięciolatkowie, których jednak cechuje daleko posunięta demencja. Ze strzępków ich wypowiedzi wynika, że każdy z nich ma ponad sto kilkadziesiąt lat. Czyżby ekspedycja była bliska odkrycia sekretu nieśmiertelności?

Po powrocie z wyprawy życie Nortona Periny nigdy nie będzie już takie samo. Za swe przełomowe dla świata nauki badania otrzyma Nagrodę Nobla, zyska sławę i uznanie. Za ten sukces przyjdzie jednak słono zapłacić zarówno mieszkańcom wyspy, jak i samemu Perinie. Jego spektakularna kariera zakończy się wielkim skandalem.

fot. Jenny Westerhoff

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe