banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Kult” Łukasza Orbitowskiego [ZAKOŃCZONY]

4 czerwca 2019


Z okazji premiery nowej powieści Łukasza Orbitowskiego zatytułowanej „Kult” wspólnie z wydawnictwem Świat Książki przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze fascynującej powieści Orbitowskiego, która traktuje o nieuznawanych przez Kościół objawieniach maryjnych z Oławy, dramatycznych rodzinnych wyborach, ludowej polskiej pobożności i komunistycznej przeszłości. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Fabuła „Kultu” osnuta jest wokół autentycznych wydarzeń. Która wcześniejsza powieść autora również była zainspirowana autentycznymi wydarzeniami? (2) Kiedy Kazimierz Domański miał, według własnych relacji, po raz pierwszy doznać objawień w Oławie? Podaj dokładną datę.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Inna Dusza”, (2) 8 czerwca 1983 roku.

Egzemplarze powieści „Kult” otrzymują:

Tomasz Nowicki,
Halina Plewnia,
Piotr Noskowiak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Łukasz Orbitowski ? Kult”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 17 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Lata 80., okres największej beznadziei Polski Ludowej. Po prowincjonalnych parafiach rozchodzi się wieść o Maryi ukazującej się na działkach w podwrocławskiej Oławie. Kościół odcina się od objawień, a generał Jaruzelski grzmi o religijnej ciemnocie. Mimo milicyjnych szykan dziesiątki tysięcy pątników nadciągają do małego miasteczka.

Prostoduszny rencista Heniek z nadludzką konsekwencją dąży do wybudowania wielkiego sanktuarium, które ma konsekrować papież Polak. Jego brat Zbyszek uporczywie lawiruje między poczuciem rodzinnej lojalności a oczekiwaniami przyjaciół, tworzących lokalną partyjno-kościelną elitę. Jego słabość do kobiet, równie silna jak miłość do żony i dzieci, to wymarzony materiał na esbecki szantaż.

„Kult” to najdojrzalsza powieść Łukasza Orbitowskiego, snuta z humorem i czułością. Zbeletryzowana, ale doskonale udokumentowana historia oławskich objawień jest tylko pretekstem do fascynującej opowieści o miłości i stracie, lojalności i próbie zrozumienia najbliższych. O potrzebie odkupienia win. O cudach i ich tajemnicy.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe