Wygraj egzemplarze powieści „Księgi zapomnianych żyć” Bridget Collins [ZAKOŃCZONY]

30 października 2020

Wspólnie z Wydawnictwem Czwarta Strona przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Księgi zapomnianych żyć”, napisanej przez Bridget Collins.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści, która opowiada o zakazanej miłości, lojalności, przyjaźni i wielkiej, magicznej mocy książek. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W świecie przedstawionym w „Księgach zapomnianych żyć” książki są zakazane, a czytanie uznaje się za zbrodnię. Książki zakazywano także wielokrotnie na przestrzeni naszych dziejów. Wymień pięć tytułów polskich lub zagranicznych książek, których różne instytucje zabraniały czytać. (2) Czy znasz jakieś inne powieści rozgrywające się w świecie, w którym czytanie książek jest zakazane? Podaj przynajmniej jeden tytuł wraz z imieniem i nazwiskiem jego autora.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. „Folwark zwierzęcy”, „Szatańskie wersety”, „Olivera Twista”, „Lolitę”, „Buszującego w zbożu”, „Panią Bovary”, „”Jedenaście tysięcy pałek”, „120 dni Sodomy”, „Cierpienia młodego Wertera”, „Zwrotnik raka”, „Ulissesa” i wiele innych. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. „451 stopni Fahrenheita” Raya Bradbury’ego czy „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood.

Egzemplarze powieści „Księgi zapomnianych żyć” otrzymują:

Aleksandra Sawczak,
Marcin Grygo,
Joanna Dominik.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres e-mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Bridget Collins – Księgi zapomnianych żyć”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 10 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Wyobraź sobie świat, w którym książki są zakazane, a ich czytanie jest uważane za zbrodnię. Wyobraź sobie świat, w którym każde złe wspomnienie i nawet największa rozpacz mogą zostać całkowicie wymazane z pamięci. Wyobraź sobie świat, w którym możesz ukryć każdą krzywdę i niegodziwość, jakich kiedykolwiek się dopuściłeś. Te światy są ze sobą nierozerwalnie połączone. Wszystko przez Oprawców.

Emmet Farmer jest dobrym, pracowitym synem, który każdy dzień spędza na roli, pomagając rodzicom związać koniec z końcem. Wszystko się zmienia, gdy otrzymuje list z wezwaniem do odbycia praktyk w pracowni Seredith, kobiety zajmującej się tajemniczym procesem oprawiania książek. Emmet, który o księgach i Oprawcach wie niewiele, ale pamięta panującą wokół nich atmosferę strachu, tajemnicy i nieskrywanej pogardy, niechętnie rozpoczyna żmudną naukę w warsztacie. Pod czujnym okiem Oprawczyni poznaje sekrety gilotyny, czcionek i starego pergaminu. Być może właśnie wśród pachnących kurzem książek i skórzanych opraw odnajdzie prawdziwego siebie. „Księgi zapomnianych żyć” to niesamowita historia o zakazanej miłości, lojalności, przyjaźni i wielkiej, magicznej mocy książek.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe